Nišlije pobedile u Ivanjici, Čukarički izbegao poraz u Čačku u 92. minutu, Matić izuo “čarapane”

Super liga

Završeno je šest utakmica 26. kola Super lige Srbije.

Nišlije su, ipak, došle do pobede u Ivanjici, što bi moglo da izazove nove potrese u srpskom fudbalu, u svetlu odluke kladionica o čemu smo pisali nešto ranije. Uglavnom, Radnički je do novih bodova došao posle odličnog izdanja u drugih 45 minuta, kada su i pali svi golovi. Milan Pavkov je sa nova dva gola nastavio trku za titulu najboljeg strelca srpskog prvenstva.

U Šapcu je domaća Mačva došla do prve prolećene pobede, a savladala je kruševački Napredak. Gol odluke postigao je Bojan Matić još u 11. minutu. Najviše golova bilo je u Bačkoj Palanci gde je domaća Bačka sa 4:2 pobedila Radnik iz Surdulice i još više pobegla ekipama sa dna tabele.

Zemunci su ispravili kiks iz prošlog kola, kada su poraženi na svom terenu od Javora i slavili su u Subotici nad Spartakom 2:1. Domaćin je dobio prvo poluvreme golom Đuričina u 37. minutu, ali je novajlija u dresu Zemuna, Nikola Petković, sa dva gola u intervalu od 60. do 68. minuta, preokrenuo rezultat. Spartaku je ovo četvrti uzastopni poraz, pa Subotičani od nastavka prvanstva još nisu osvojili ni bod.

Veliko iznenađenje bilo je na pomolu u Čačku, od mnogih već prežaljeni Borac, dva puta je vodio protiv Čukaričkog, ali je meč okončan bez pobednika, što nijednom od rivala ne ide u prilog. Saša Filipović je u prvom poluvremenu postigao gol za ”zebre”, izjednačio je u nastavku Zorić, da bi Mišić obezbedio novu prednost Čačanima. Borac je bez pobede ostao u 92. minutu, pa je ostao na začelju tabele.

Golove nisu videli jedno gledaoci na krovu tržnog centra u Voždovcu, pošto su domaći ”zmajevi” i lučanska Mladost igrali nerešeno 0:0.

Javor – Radnički 1:3 (0:0)
Mačva – Napredak 1:0 (1:0)
Spartak ŽK – Zemun 1:2 (1:0)
Voždovac – Mladost 0:0
Bačka – Radnik 4:2 (2:1)
Borac – Čukarički 2:2 (1:0)