Novljani udaljili crno-bele od plej-ofa

Vaterpolo

Vaterpolisti Partizana su u 15. kolu Regionalne lige poraženi od Jadrana. Ekipa iz Herceg Novog je posle velikih preokreta slavila na Banjici sa 11:8 (3:1, 4:3, 2:3, 2:1).

Novljani su mnogo bolje počeli utakmicu i sredinom druge četvrtine imali velikih šest golova prednosti (7:1).

Usledio je period bolje igre crno-belih, koji su dugo topili prednost gostiju i sredinom treće deonice čak uspeli da izjednače (7:7). Finiš treće i početak poslednje četvrtine ponovo je pripao Jadranu, koji sa četiri uzastopna gola ponovo stiče značajnu prednost i rešava pitanje pobednika.

Janković i Aksentijević su sa po dva gola bili najefikasniji u Partizanu, dok je Novljane do pobede vodio Merkulov, strelac četiri gola.

Partizan je posle ovog poraza prepustio četvrto mesto Mornaru, koji kao i crno-beli ima 19 bodova, ali i bolji međusobni skor.