Švajcarci kao sat na Etihadu, Žezus se vratio golom [VIDEO]

Detalj sa utakmice Mančester Siti - Bazel

Mančester Siti – Bazel 1:2 (1:1)
Gabrijel Žezus 8’ – Eljunusi 17’, Lang 72’

Mančester Siti se plasirao u četvrtfinale Lige šampiona i pored večerašnjeg poraza na svom Etihadu od Bazela. Engleski klub je pomalo potcenio protivnika i tu školu platio je porazom, ali ne i eliminacijom, jer je u prvom meču ostvario ubedljiv trijumf od 4:0.

Trener Sitija, Pep Gvardiola, izveo je tim sa čak šestoricom novih igrača u odnosu na početni sastav u utakmici sa Čelsijem u nedelju. ”Građani” su posao oko plasmana u četvrtfinale završili još na prvom meču u Bazelu, pa je takva odluka katalonskog stručnjaka, na neki način, bila i očekivana. Što se gostiju tiče, oni su pre svega došli da poprave utisak, ali i da, eventualno, dobrim rezultatom, podignu samopouzdanje pred odlučujuće borbe za odbranu titule u domaćem prvenstvu, gde je u vođstvu ekipa Jang Bojsa, dok Bazel beleži loše rezultate od kada je nastavljen švajcarski šampionat.

Mladi Brazilac Gabrijel Žezus se oporavio od povrede i prvi put je zaigrao u 2018. godini. Nije mu trebalo mnogo, samo osam minuta, da se upiše u strelce. Bernardo Silva je ubacio loptu na peterac, nisko po zemlji, ona je prošla dvojici gostujućih fudbalera kroz noge i stigla do napadača Sitija na drugoj stativi, kome nije bilo teško da je pošalje u mrežu. Tri minuta kasnije i Bernardo Silva je mogao da postigne gol, ali je njegov udarac izblokiran. Bolje sreće nije bio ni Gundogan u 16. minutu, njegov udarac glavom zaustavio je golman Bazela.

Pomalo iznenađujuće, gosti su poravnali u 17. minutu. Dosta srećno, lopta se odbila do Mohameda Eljunusija, a on je preciznim udarcem sa desetak metara pogodio sam ugao gola koji je čuvao Bravo. Do poluvremena Švajcarci su imali još jednu priliku, Dimitri Oberlin je dobro izveo slobodan udarac, ali je za malo promašio gol.

Nastavak nije doneo ništa spektakularno, igralo se u laganom ritmu, posed lopte bio je ubedljivo na strani domaćina, ali su gosti bili nešto konkretniji. U 72. minutu, Bazel je poveo na Etihadu, Eljunusi je na majstorski način proigrao Langa, a ovaj je preciznim udarcem, malo iskosa sa desne strane, po drugi put naterao Brava da vadi loptu iz mreže.

Ostatak meča protekao je u nastojanju Sitija da bar izbegne poraz pred svojim navijačima, šansu za izjednačenje imao je rezervista Dijaz, no njegov udarac nije zadao mnogo muka golmanu gostiju Čeha Vaklika, pa se meč okončao iznenađujućom pobedom šampiona Švajcarske.