Armani iznenadio Himki, Makabi slavio u Istanbulu

Vladimir Micov i Stefan Marković

Košarkaši Armanija su iznenadili Himki u 25. kolu Evrolige i slavili na gostovanju u Rusiji sa 86:77.

Ekipa iz Milana je bila u vođstvu u većem delu utakmice, ali je Himki serijom od 16:2 u trećoj deonici uspeo da preokrene rezultat i dođe do minimalne prednosti. Poslednja četvrtina je u potpunosti pripala gostima koji su predvođeni Gaudlukom i Džerelsom došli do devete evroligaške pobede.

Gaudlok je sa 26 poena bio najefikasniji igrač utakmice, Kuzminskas je postigao 15, a Džerels poen manje za Armani. Vladimir Micov je za 33 minuta imao učinak od osam poena i isto toliko skokova. U Himkiju, koji sada ima skor od 14 pobeda i 11 poraza, po običaju je prednjačio Aleksej Šved sa 24 poena.

Šved je na ovoj utakmici ušao u istoriju Evrolige, kao igrač sa najviše ubačenih trojki u jednoj sezoni. Rus je sa tri trojke protiv Armanija došao do 80 ubačenih trojki u sezoni i pretekao Bobija Diksona, koji je do sada bio rekorder sa 78 trojki.

Pored Šveda, protiv Armanija dvocifren učinak u Himkiju imali su Anderson sa 14 i Dženkins sa 11 poena. Stefan Marković je za 28 minuta ubacio pet poena, uz po šest skokova i asistencija.

Posle dva uzastopna poraza Makabi je slavio na gostovanju u Istanbulu, protiv Efesa i napravio korak napred ka plasmanu u plej-of Evrolige. “Ponos Izraela” je kontrolisao rezultat tokom cele utakmice, a na kraju je dodao gas i stigao do ubedljivog trijumfa.

Pjer Džekson je postigao 18 poena, Majkl Rol 16, a Parahuski 14 poena za ekipu iz Tel Aviva. U Efesu je najefikasniji bio povratnik u evropsku košarku, Soni Vims sa 21 poenom, Danston je dodao 16 poena, a Vladimir Štimac je za devet minuta postigao dva poena, uz pet skokova.

Makabi se posle ove pobede učvrstio na osmom mestu sa skorom 13-12, dok Efes ostaje najslabiji tim Evrolige sa samo šest pobeda posle 25. kola.

Himki – Armani 77:86
Efes – Makabi 81:94
20:30 Valensija – Baskonija
21:00 Real Madrid – Panatinaikos