Liga Evrope: Lacio bez prednosti, Krišito doneo nadu Zenitu, Sportingu prija plzenjsko pivo [VIDEO]

Sergej Milinković-Savić

Po završetku utakmica u Rimu, Lisabonu, Lajpcigu i Marseju imamo kompletne rezultate prvih duela u osmini finala Lige Evrope.

Dinamo u Kijev nosi povoljnih 2:2 sa rimskog Olimpika. Posle prvog poluvremena koje je proteklo bez golova, Ukrajinci su poveli golom Cigankova, kome je loptu glavom poslao Besjedin, a vezista Dinama, takođe glavom, efektno savladao Strakošu u 52. minutu. Radost gostiju trajala je samo dva minuta pošto je Ćiro Imobile odmah poravnao. U 62. minutu Lacio je preokrenuo, strelac je bio Felipe Anderson, na dodavanje našeg Sergeja Milinović-Savića. Ipak, Rimljani nisu stekli prednost pred revanš, a krivac za to bio je Moraeš, koji je pogodio cilj u 79. minutu za konačnih 2:2, mada je Imobile u poslednjoj sekundi pogodio stativu. Milinković-Savić je igrao ceo meč i zaradio je žuti karton, dok je Dušan Basta igrao do 74. minuta.

Lepu prednost pred put u Češku ostvario je Sporting iz Lisabona. Domaći su dominirali svih 90 minuta, propustili dosta prilika, pre nego što je Montero u nadoknadi prvog poluvremena postigao prvi gol. Gol je dosta ličio na Partizanov iz utakmice sa Plzenjom, samo je postignut nogom, a lopta je ponovo preskočila štopere češkog tima. Na startu drugog dela Kolumbijac je još jednom savladao Hrušku, ovog puta posle solo prodora. Do kraja je Sporting propustio da još neki put zatrese mrežu gostiju i tako obezbedi plasman u dalje takmičenje, što je umalo kaznio Krmenčik u 82. minutu, kada je upropastio jedinu priliku koju je Viktorija imala. Radosav Petrović je sedeo na klupi Sportinga.

Detalj sa utakmice Lajpcig - Zenit

Uzbudljivo je bilo i u Lajpcigu, a domaći tim nosi prednost od jednog gola u Sankt Peterburg. I gosti mogu da budu zadovoljni ishodom, jer su gol postigli u finišu susreta i tako smanjili ubedljivu prednost Lajpciga. Verner je asistirao Brumi za vođstvo domaćina u 56. minutu, u 77. je Keita uposlio Vernera koji je lobovao Luneva za 2:0, ali je Italijan Domeniko Krišito u 86. minutu postigao gol velike nade za ruski tim. U timu Zenita ceo meč odigrao je Branislav Ivanović.

Uspešan kao domaćin bio je i Olimpik iz Marseja u okršaju sa Atletikom iz Bilbaoa. Gledaoci se još nisu ni smestili kada je Okampos doveo Olimpik u vođstvo, da bi Paje u 14. minutu duplirao prednost domaćina. Smanjio je Aduriz sa bele tačke u nadoknadi prvog dela, pošto je prethodno lopta u ruku pogodila Ramija. U 57. minutu ponovo su na sceni bili Okampos i Paje. Ovaj drugi je asistirao, a Argentinac je ponovo bio strelac.

Lacio – Dinamo (K) 2:2 (0:0)