Liga Evrope: Venger kupio vreme, Beriša srušio Dortmund, lavovski posao Liona u Moskvi [VIDEO]

Detalj sa utakmice Milan - Arsenal

Odigrane su prve četiri utakmice osmine finala Lige Evrope.

Derbi ove runde takmičenja, po opštem mišljenju, igra se između Milana i Arsenala. Suprotno očekivanjima, u prvom meču pobedila je ekipa koja je u mnogo slabijoj formi, dakle Arsenal. Domaćin je u seriji sjajnih rezultata, pa su navijači počeli da razmišljaju o osvajanju Lige Evrope i, tim putem, plasmanu u Ligu šampiona naredne sezone. Grubo prizemljenje usledilo je već u prvoj utakmici protiv ”tobdžija”, a mali su izgledi da se nešto drastičnije promeni posle revanša.

Mkitarjan se u 15. minutu prošetao kroz odbranu domaćina i oštro šutirao, lopta je pogodila nekog od igrača Milana, malo promenila pravac i prevarila Donarumu. Kada su se igrači spremali da krenu na odmor Ramzi je duplirao prednost gostiju. U nastavku nije bilo golova, pa su Englezi jednom nogom u četvrtfinalu.

Iznenađenje se dogodilo u Dortmundu, gde je austrijski šampion Salcburg slavio 2:1. Borusija je igrala za vikend sa jednom ekipom iz ergele Red Bula, Lajpcigom, nerešeno u Bundesligi, a sada je još gore prošla sa ekipom iz grada u kom je rođen Mocart. Posle prvih 45 minuta golova nije bilo, a gosti su poveli iz penala, koji nije morao da bude suđen jer je Toprak vukao Hvanga mnogo pre nego što je ovaj odlučio da padne u kaznenom prostoru. Valon Beriša je sa bele tačke doneo prednost ”bikovima” u 49. minutu. Samo sedam minuta kasnije, posle odlične akcije i ubacivanja Lajnera, Beriša je preciznim udarcem sa petnaestak metara poslao loptu pod prečku Burkija za velikih 2:0. Nadu ”milionerima” doneo je Šurle golom u 62. minutu. U ulozi asistenta bio je Pulišić.

Marselo postiže gol sa Lion

Lion je pobedio u Moskvi i načinio veliki korak ka plasmanu među osam najboljih. ”Armejci” su imali terensku inicijativu, ali osim nekoliko pokušaja sa distance, nisu ozbiljnije ugrozili Francuze. Najbolju priliku imao je Musa još u 13. minutu. Gol odluke pao je u 68. minutu, korner je izveo Depaj, na drugoj stativi odlično je skočio štoper Marselo i glavom poslao loptu u mrežu, za veliku prednost ”lavova” pred revanš.

U Madridu dileme nije bilo. Atletiko je već posle prvih 90 minuta rešio pitanje prolaska u sledeću fazu. Prvi gol postigao je Saul Nigez snažnim i preciznim udarcem sa 25 metara. Samo što je počelo drugo poluvreme u šansi je bio Grizman, golman gostiju je odbranio njegov udarac, ali je na pravom mestu bio Dijego Kosta i lako ubacio loptu u mrežu. U poslednjem minutu u strelce se upisao i Koke, za konačnu i ubedljivu pobedu ”jorgandžija”. U ekipi lidera ruskog prvenstva igrao je naš internacionalac Nemanja Pejčinović.

Milan – Arsenal 0:2 (0:2)