Penali i autogolovi širom Apenina [VIDEO]

Odigrano je pet utakmica 28. kola Serije A, a jedina do bodova na strani stigla je Atalanta u Bolonji.

Šampion je savladao Udineze i tako još jednom, posle uspeha u Londonu, obradovao navijače. Dibala je bio u centru pažnje, još jednom, postigavši oba gola. Argentinac je u poslednje tri utakmice četiri puta bio strelac za “staru damu“, a prosto se ne zna da li je bio bitniji gol Laciju u poslednoj sekundi, ili onaj pobednički protiv Totenhema. I drug Argentinac uperio je svetla reflektora u sebe, Iguain je promašio jedanaesterac u 38. minutu, drugi uzastopni posle onog u Torinu protiv Totenhema, ali se iskupio asistencijom za drugi gol.

Lacio je izbegao poraz u 95. minutu na Sardiniji. Kaljari je dva puta vodio, prvo golom Pavoletija, a onda i Barelje sa bele tačke u 74. minutu, ali su gosti prvo zahvaljujući autogolu, a onda i Imobileu, koji je u 95. minutu doneo bitan bod svom timu, ali oduzeo dva još važnija Kaljariju. Povratnik u nacionalni tim, Dušan Basta igrao je svih 90 minuta, dok je Sergej Milinković-Savić meč počeo sa klupe, a u igru je ušao u 64. minutu.

Jedan gol bio je dovoljan čvrstoj ekipi iz Bergama da pokori Bolonju. Postigao ga je Martin De Ron u 83. minutu. Važnu pobedu zabeležio je i Krotone i utekao iz zone ispadanja, bar za nedelju dana. Njihova žrtva, u pravom smislu te reči, bila je Sampdorija koja je doživela ubedljiv poraz od 4:1. U prvom poluvremenu u centru pažnje bio je Trota. Postigao je dva gola, ali je Vivijano uspeo da mu odbrani penal, na sreću domaći Rumun Stojan je odbijenu loptu ipak poslao u mrežu. U nastavku je Zapata smanjio, ali je autogol Silvestrea, u finišu meča, učinio pobedu domaćih ubedljivijom.

Remi u duelu Sasuola i SPAL-a nije zadovoljio ni jedne ni druge. Gosti su poveli preko Antenučija, izjednačio je Babakar iz penala, a domaći su u prvom poluvremenu imali još jedan jedanaesterac koji nije realzovao Politano. Obe ekipe će se do kraja prvenstva grčevito boriti za opstanak.

Juventus – Udineze 2:0 (1:0)