Crno-beli u polufinalu Kupa, Marković za desetku [VIDEO]

Javor – Partizan 0:2(0:0)
Ožegović 65′, Miletić 67′

Fudbaleri Partizana su nastavili odbranu trofeja u Kupu Srbije, pobedom nad Javorom u Ivanjici, u četvrtfinalu najmasovnijeg takmičenja.

Više od sat vremena crno-beli su bili neuspešni u pokušajima da probiju bedem Ivanjičama, ali su potom samo za dva minuta, golovima Ožegovića i Miletića otvorili vrata polufinala.

Javor: Đogatović, Dolmagić, Karišik, Kornelijus (Maričić od 56′), Amanović, Panić, Kolaković, Crnomarković, Đerić (Marković od 76′), Krnić (Petković od 60′), Mrkaić.

Partizan: Stojković, Vulićević (Urošević od 54′), N. R. Miletić, Marković, N. G. Miletić, Zdjelar, Pantić, Janković (Ivanović od 70′), Đerlek (Ilić od 46′), Tavamba, Ožegović.

Miroslav Đukić je na težak teren u Ivanjici poslao isti sastav koji je u nedelju nadigrao Čukarički, a epitet igrača utakmice bez mnogo dvoumljenja, zaslužio je mladi centarhalf Svetozar Marković. 18-godišnji Marković nije imao mnogo posla u odbrani, pa je to iskoristio da pokaže i svoj napadački talenat. Nekoliko puta je opasno ugrozio golmana Javora Đogatovića, a učestvovao je i u akcijama kod oba gola Partizana.

Crno-beli su naleteli na domaćina kome je jedini cilj bio odbrana svog gola i dugo je trebalo braniocu trofeja u Kupu Srbije da stvori kakvu-takvu šansu. Prvo uzbuđenje viđeno je u 25. minutu, kada je posle kornera, u gužvi pred golom Javora Svetozar Marković šutirao u padu, a Đogatović zaustavio loptu na gol liniji.

Četiri minuta kasnije pokušao je Tavamba posle solo akcije i udarca iz okreta, ali je šutirao pravo u golmana Javora. 18-godišnji štoper Partizana Svetozar Marković odlično je tukao u 37. minutu sa trideset metara, Đogatović je ostao ukopan, ali je na njegovu sreću lopta fijuknula pored stative.

Svetozar Marković

U 39. minutu, posle dobre akcije crno-belih, lopta je došla do Miletića, levi bek Partizana je oklevao i Dolmagić je stigao da ga izblokira. Posle kornera ponovo je stvorena velika gužva pred golom Javora, iz koje su pokušali Zdjelar i Tavamba da ćušnu loptu u gol, ali su i oni izblokirani.

Odnos snaga nije se promenio ni u nastavku utakmice. Ređale su se prilike pred golom Javora, Tavamba je u 51. minutu ostao sam pred golmanom, ali je traljavo šutirao i Karišik je stigao da izbaci loptu ispred prazne mreže. Dva minuta kasnije ponovo je Đogatovića ugrozio Svetozar Marković, ovoga puta udarcem glavom, ali je lopta otišla pored gola.

U 58. minutu Zdjelar je iz dobro pozcije šutirao visoko preko gola, a potom je došlo vreme da Partizan naplati dominaciju.

U 65. minutu Svetozar Marković je centrirao sa desne strane, Miletić glavom spustio loptu do Ožegovića, kome nije bilo teško da je sprovede u mrežu.

Samo dva minuta kasnije sveprisutni Svetozar Marković je bio asistent, centrirao je ovoga puta sa leve strane, a drugi centarhalf crno-belih, Nemanja Miletić glavom je prosledio loptu u mrežu.

Tek posle primljenih golova Ivanjičani su počeli da razmišljaju o napadu i uspeli su dva puta da ugroze Vladimira Stojkovića. U 72. minutu Mrkaić se našao oči u oči sa Stojkovićem, ali je prva intervencija golmana Partizana na utakmici bila uspešna. U 77. minutu Dolmagić je opalio po lopti sa dvadesetak metara, a Stojković je uspeo da zakači loptu i skrene je do prečke, koja je sačuvala gol Partizana.

Do kraja utakmice Partizan je „uzeo“ loptu i mirno čuvao prednost, a Tavamba je propustio još dve dobre prilike da pobedu crno-belih učini još ubedljivijom.