Eriksen raširio krila ,,Pevcima“ za polufinale FA kupa [VIDEO]

Fudbaleri Totenhema prvi su polufinalisti FA kupa, pošto su danas na ,,Liberti stadionu“ savladali Svonsi rezultatom 3:0.

Iako su bez Harija Kejna, koji će odsustvovati bar mesec dana zbog povrede, Totenhem nije ispaštao u današnjem duelu sa Svonsijem. Kristijan Eriksen ,,načeo“ je odbranu ,,Labudova“ već posle 11 minuta igre, nakon što je prihvatio loptu od Lamele na nekih 30 metara od gola protivnika, a onda istu i povukao do šesnaesterca te je poslao u sam ugao gola Lukasa Fabijanskog.

Sličan pogodak postigao je i Erik Lamela u nadoknadi prvog poluvremena. Šutirao je sa 16 metara i ponovo ostavio Fabijanskog nemoćnim.

Seriju golova van šesnaest metara, nastavio je svojim drugim pogotkom sjajni Kristijan Eriksen. Iskoristio je povratnu loptu Lukasa Mure i savladao Fabijanskog za konačnih 3:0 i plasman Totenhema u polufinale FA kupa.