Novi gol Subotića, Depaj presudio Marseju, PSŽ napravio još jedan korak ka tituli [VIDEO]

Liga 1

U nedeljnom programu 29. Kola francuske Lige 1 najuzbudljivije je bilo na Azurnoj obali.

Pari Sen Žermen je osvojio nova tri boda savladavši Nicu. Pobedu gostima iz Pariza doneo je Danijel Alveš osam minuta pre kraja utakmice. Alen-Sen Maksimin je doveo domaće u vođstvo u 17. minutu,a četiri minuta kasnije Anhel Di Marija je izjednačio rezultat.

Sent Etjen je zabeležio novi trijumf. Gengan je poražen rezultatom 2:0, a Neven Subotić je postigao svoj drugi gol od dolaska u Ligu 1. Srpski internacionalac pogodio je u 29. minutu, a konačan rezultat postavio je Remi Kabela u 79. minutu.

Mec i Nant su podelili bodove. Domaći su došli u vođstvo preko Nilana Rua u 12 minutu, ali je Valentin Rongije poravnao skor u 23.

Lion je odneo bodove sa Velodroma. Marsej je poveo u 31. minutu golom Rolanda. Ipak, Lion je izjednačio do odlaska na odmor, a sopstevenu mrežu je pogodio Adil Rami. Hasan Oar je u 52. minutu doneo preokret gostim aiz Liona, ali je novo poravnanje skora usledilo u 84. minutu, kada je strelac bio Konstantin Mitroglu. Ipak, memfis Depaj je pogodio u sudijskoj nadoknadi i doneo tri važna boda Lionu.

PSŽ vodi sa 83 boda, 15 više od Monaka, uz meč više.

Nica – PSŽ 1:2 (1:1)
Sent Etjen – Gengan 2:0 (1:0)
Mec – Nant 1:1 (1:1)
Marsej – Lion 2:3 (1:1)