Detalj sa utakmice Viljareal - Atletik Bilbao

Viljareal – Atletik Bilbao 1:3 (0:1)
Baka 67′ – Kordoba 4′, Vilijams 51′, Muniain 87′

Atletik Bilbao je pobedom u Viljarealu spustio zavesu na 31. kolo španske Primere.

Baskijci, koji završnicu prvenstva igraju bez pritiska, u potpunosti su nadigrali „žutu podmornicu“ i propustili priliku da ubedljivije slave. Kordoba je već u 4. minutu, posle solo prodora i asistencije Injaki Vilijamsa, doveo goste u vođstvo.

Posle asistencije, Vilijams je u 51. minutu upisao na svoj konto i gol i povećao na 2:0. Nadu domaćina, za koga je Antonio Rukavina odigrao celu utakmicu, probudio je Karlos Baka, kada je u 67. minutu zatresao mrežu Baskijaca, ali je Muniain u 87. minutu otklonio sve nedoumice.

Viljareal posle ovog poraza, drugog uzastopnog u Primeri, komplikuje svoj put u Evropu. „Žuta podmornica“ je pala na šesto mesto, poslednje koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, sa samo bodom prednosti u odnosu na Sevilju.