Vratila se neizvesnost u Seriju A, kakva utakmica u Firenci! [VIDEO]

Odigrano je čak devet utakmica vanrednog 33. kola italijanske Serije A.

Šampion Juventus spotakao se na gostovanju kod Krotonea i osvojio je samo jedan bod. Povela je “stara dama“ golom Aleksa Sandra na početku meča, ali je Nigerijac Simi u 65. minutu poravnao, pa je Krotone grčevito branio jedan bod, koji će mu mnogo značiti u borbi za opstanak, i odbranio ga na kraju.

Kiks lidera iskoristio je Napoli, koji je savladao očajni Udineze, mada su gosti dva puta vodili. Na kraju je ipak bilo ubedljivih 4:2, pa sada Napolitanci imaju četiri boda manje od Juventusa i međusobni duel u Torinu koji ih očekuje već za vikend.

Najuzbudljivije je bilo u Firenci gde je Lacio slavio 4:3, uprkos het triku Džordana Veretua, njegovom prvom u karijeri. Golove za Rimljane, kojima pobeda znači u borbi za Ligu šampiona, postigli su Luis Alberto dva, Kaseres i Anderson. “Viola“, za koju je igrao Nikola Milenković, vodila je sa 2:0 i 3:2, ali je ostala praznih šaka. U timu Lacija bio je Sergej Milinković-Savić. Atalanta je pobedom u Beneventu prestigla Fiorentinu i sada je bliža izlasku u Evropu.

Roma je slavila protiv Đenove 2:1, golovima mladog Turčina Čengiza Undera i autogolom Zukanovića, dok je počasni gol za goste postigao Lapadula. Kod prvog gola slobodan udarac je izveo Aleksandar Kolarov. Sampdorija je u poslednjim sekundama slavila protiv Bolonje golom Duvana Zapate, a važan meč u borbi za goli život između SPAL-a i Kjeva, završen je bez golova.

Pobednika nije bilo ni u Torinu, gde su “bikovi“ i Milan igrali 1:1. Gosti su poveli preko Bonaventure u 9. minutu, a pet minuta ranije Beloti je pogodio prečku iz penala. Tim našeg Adema Ljajića izjednačio je u 70. minutu preko De Silvestrija i to je bio konačan rezultat. Sasuolo je pobedom u Veroni gurnuo domaćina u seriju B, a sebi doneo dosta komotnu poziciju u nastavku lige. Strelac odluke bio je Lemos u 38. minutu.

Benevento – Atalanta 0:3 (0:1)