Đoković nije uspeo, Tim je imao više snage od Novaka

Novak Đoković – Dominik Tim 1:2 (7:6(2), 2:6, 3:6)

Novak Đoković nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu.

Jučerašnji okršaj sa Bornom Ćorićem koji je trajao više od dva sata uzeo je danak, pa je Đoković u drugom delu današnjeg meča osetno pao sa snagom, a Tim je to znao da iskoristi.

Đoković je imao dosta problema na početku meča, Tim je poveo sa 3:0, a brejk prednosti čuvao je sve do rezultata 5:2. Đoković se tada „probudio“, uspeo je da stigne do
izjednačenja, a na tom putu morao je da spasava tri set lopte. Prvu u osmom gemu, a zatim još dve u narednom gemu u kojem je Austrijanac servirao za vođstvo od 1:0.

Imao je Tim 40:15, ali je Đoković vezao četiri poena u nizu i izjednačio na 5:5. Prvi set je rešen u taj-brejku u kojem je Tim mnogo grešio, a Đoković je na momente prikazao briljantan tenis i još jednom potvrdio da je na putu povratka u sam svetski vrh. Od devet poena u taj-brejku čak sedam su bili mini brejkovi, a Tim nije osvojio nijedan poen kada je servirao.

Novak je u istom ritmu počeo i drugi set, imao je i brejk loptu u drugom gemu, ali je prvi brejk, kao i u prvom setu ponovo napravio Tim. Dogodilo se to u petom gemu, Tim je poveo sa 3:2, a poslednju priliku da se vrati u igru Đoković je propustio u sledećem gemu, koji je trajao šest minuta i u kojem je srpski teniser propustio jednu brejk loptu. Izgubio je dosta snage u tim trenucima što je Tim iskoristio i još jednim brejkom potvrdio izjednačenje u setovima.

U trećem setu problemi sa snagom postali su još izraženiji, ali se Novak dobro držao prvih šest gemova. Prvu brejk loptu u ovom delu igre imao je Tim u sedmom gemu i odmah je iskoristio. Đoković se nije predavao, spasao je jednu meč loptu, ali je Tim drugi put uzastopno bio bolji od najboljeg srpskog igrača i posle dva i po sata slavio sa 2:1.

Zanimljivo da je ovo bio prvi meč posle 11 godina u kojem je Đoković igrao protiv igrača iz Top 10, a da sam nije među 10 najboljih. Tim će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom meča između Rafaela Nadala i Karena Kačanova.