Drama u “Pioniru”: Partizan do pobede nakon dvocifrenog deficita

Bondža Si

Partizan – FMP 94:90
(27:22, 23:27, 19:23, 25:18)

Košarkaši Partizana nekako su savladali FMP u derbiju 2. kola B grupe Superlige Srbije.

Crno-beli su do pobede stigli većom koncentracijom u samom finišu susreta, a gosti iz Železnika su pružili fantastičan otpor.

FMP je dobro otvorio meč i poveo sa 10:5 u četvrtom minutu. Partizan je polako počeo da sustiže prednost gostiju, a tvorci naleta crno-belih bili su Si i Brajma. FMP je držao egal do samog finiša prve deonice, iu nekoliko navrata bio je i u vođstvu, ali su serijom 9:2 domaći na prvu pauzu otišli sa plus 5 na svom kontu.

FMP je sa pet uzastopnih poena na startu drugog kvartala stigao do izjednačenja. Držali su panteri priključak do sredine ove deonice, najviše zahvaljujući Nenadiću. Partizan je napravio seriju 6:0 i izgledalo je da će se odlepiti, ali gosti su i dalje ostajali u igri, odgovorili na pravi način i do poluvremena ponovo došli došli do egala. Partizan je na odmor otišao sa +1 zahvaljujući poenu Aranitovića sa linije slobodnih bacanja.

Gosti iz Železnika su bolje započeli i treći period igre. Nenadić je nastavio da zatrpava koš Partizana i 23. minutu FMP je stigao na plus 7 (52:59). Usledio je period igre kada odbrane gotovo da nisu postajale, a crno-beli nisu uspevali da se vrate u igru. FMP je stekao i dvocifrenu prednost u 29. minutu, a fantastično su u napadu skakali Nenadić i Apić. Ipak, Partizan se zahvaljujući raspoloženim igračima Vilijams-Gosu i Marinkoviću stigao na -3 pred poslednjih 10 minuta igre.

Partizan je nastavio sa propustima u odbrani i u četvrtoj četvrtini, ali je FMP bio u problemu sa ličnim greškama. Crno-beli nikako nisu uspevali da prelome meč u svoju korist, a imali su nekoliko prilika za to. Pot je održavao prednost gostiju. Marinković je trojkom izjednačio rezultat u 37. minutu, da bi u narednom napadu mladi bek doneo Partizanu vođstvo prvi put nakon poluvremena, ali je usledila serija FMP od 4:0 za novi preokret.

Partizan se ipak bolje snašao u neizvesnoj završnici. Vilijams-Gos, Marinković i Gagić su pogađali za domaće, a Aranitović je trojkom okončao ovaj susret na stranu aktuelnog osvajača Kupa.

Najdžel Vilijams-Gos i Vanja Marinković sa po 26 poena bili su najbolji kod pobednika. Amerikanac jedodao i pet skokova i deset asistencija. Amida Brajm je upsiao 13 koševa i šest skokva.

Kod gostiju neverovatan je bio Nemanja Nenadić sa 32 poena, a sjajnu rolu ostvario je iDragan Apić sa 21 poenom.