Detalj sa meča Baskonija - Fenerbahče

Baskonija – Fenerbahče 83:92
(19:25, 13:23, 30:24, 21:20)

Košarkaši Fenerbahčea plasirali su se na fajnal-for Evrolige, koji će se od 18. do 20. maja održati U Beogradu.

Izabranici Željka Obradovića nadigrali su Baskoniju u Vitoriji I sa 3:1 u pobedama eliminisali španskog predstavvnika.

Nakon boljeg starta Baskonije, aktuelni šampion Evrope je ubacio u veću brzinu i fantastičnom serijom 13:2 u finišu prve deonice preuzeo kontrolu utakmice. Gudurić je odlično igrao u tom periodu I sa sedam poena bio najefikasniji u svojoj ekipi.

Fenerbahče je nastavio da melje rivala i u drugom kvartalu. Prednost je postepeno rasla do velikih +16 na poluvremenu. Kalinić i Meli pridružili su se Guduriću, a Slukas je dirigovao igrom u napadu.

Ekipa iz Baskije je pokušavala smanji razliku u trećoj četvrtini, ali je Fenerbahče odbijao svaki njihov ozbiljniji nalet u većem delu. Gudurić i Meli su nastavili da zatrpavaju koš rivala. Ipak, usledio je loš period igre gostiju iz Istanbula i Baskonija se serijiom 13:0 vratila na jednocifren minus (60:68).

U poslednjoj četvrtini Fenerbahče se prenuo, uloge protagonista su preuzeli Kalinić i Dikson. Razmahali su se ponovo gosti u napadu, i Baskonija više nije imala snage da adekvatno odgovori, pa je Fenerbahče overio vizu za Beograd.

Marko Gudurić predvodio je pobednički sastav sa 22 poena i tri asistencije, uz tri pogođene trojke. Italijan Nikolo Meli dodao je 21 poen. Nikola Kalinić takođe je bio veoma zapažen sa 13 koševa.

Vinsent Poirije je ubacio 14 poena za Baskoniju, Rodrigo Beboa 13, a Johanes Vojtman 12 koševa.

Fenerbahče će se u polufinalu Evrolige sastati sa Žalgirisom 18. maja.