Stotka Partizana, blistali Pecarski, Brajma i Vilijams-Gos

Najdžel Vilijams-Gos na utakmici protiv Vršca

Partizan – Vršac 108:66 (25:16, 36:17, 28:23, 19:10)

Košarkaši Partizana ostvarili su očekivanu i ubedljivu pobedu protiv Vršca u 4. kolu Košarkaške superlige Srbije.

Crno-beli su prvi put ove sezone u šampionatu Srbije prebacili cifru od 100 postignutih poena, a briljirali su Marko Pecarski, Amida Brajma i Najdžel Vilijams-Gos, koji su bili najkorisniji igrči Partizana u ovoj utakmici.

Vršac nije imao šta da traži na ovoj utakmici i to je bilo jasno od prvog minuta, a jedino vođstvo na utakmici gosti su imali posle prvog napada kada je Đerić pogodio trojku. Sve ostalo bilo je u znaku Partizana koji je već na poluvremenu imao 28 poena prednosti, na isteku 30. minuta bilo je +33 (89:56), da bi u poslednjem minutu crno-beli posle slobodnih bacanja Pecarskog stigli do maksimalnih 108:66.

Najefikasniji kod Partizana bio je Najdžel Vilijams-Gos sa 20 poena i 6 asistencija, Pecarski je ostvario dabl-dabl od 15 poena i 13 skokova, a sličan učinak imao je i Brajma sa 15 poena i 10 uhvaćenih lopti.

Poen manje ubacio je Vanja Marinković, a dvocifren je bio i Đorđe Gagić sa 10 poena. Pecarski je ostvario indeks korisnosti 27, Brajma 26, a Vilijams-Gos 20. Ko Vršca Veljković i Momirov postigli su po 12, a Đorđević 10 poena.