Boston dobio sedmu utakmicu, Pelikansi vraćeni u realnost [VIDEO]

Teri Rozijer košarkaš Bostona, Boston - Milvoki 112:96

Košarkaši Bostona plasirali su se u polufinale plej-ofa Istočne konferencije NBA lige.

Seltiksi su u sedmoj utakmici savladali Milvoki i izborili duel sa Filadelfijom, a prva utakmica ove serije na programu je već u ponedeljak. Baksi su dobro počeli utakmicu, sredinom prve četvrtine vodili su 15:10, ali je Boston uzvratio serijom od 15 vezanih poena.

Na isteku prve deonice bilo je 30:17 za domaći tim, međutim druga četvrtina počela je serijom Milvokija od 11:0 i na semaforu je tajalo 30:28. Prednost je uskoro ponovo bila dvocifrena u korit domaćina, koji je na odmoru imao 8 poena viška uprkos lošem procentu šuta za tri poena (1/12 u prvom poluvremenu).

Poslednji pokušaj Milvokija da uhvati priključak dogodio se početkom treće četvrtine, kada su Baki prišli na -3, ali je Boston postigao 11 od poslednjih 15 poena u četvrtini nakon čega Milvoki više nije uspeo da se vrati na jednocifrenu razliku. Horford i Rozijer su postigli po 26 poena za Boston, Tejtum je dodao 20, a Moris 10 poena. Kod Milvokija Midlton je bio najefikasniji sa 32, Bledso je ubacio 23, a Adetokumpo 22 poena.

Nju Orlians je počistio Portland u prvoj rundi plej-ofa, ali ga je Golden Stejt vratio u realnost. Nakon izjednačene prve četvrtine, šampion je u drugoj dodao gas, stekao 27 poena prednosti. U nastavku razlika je išla i preko 30 poena, a Pelikansi su u finišu utakmice poraz uspeli da učine podnošljivijim.

Voriorsi su još uvek bez povređenog Stefa Karija, a ponovo je sjajan meč odigrao Kevin Durent koji je uz 26 poena imao i 13 skokova. Klej Tompson je postigao poen više, dok je Drejmond Grin ostvario svoj četvrti plej-of tripl-dabl u karijeri – 16 poena, 15 skokova, 11 asistencija.