Brejk Jute u Hjustonu [VIDEO]

Hjuston - Juta 108:116

Hjuston – Juta 108:116 (28:36, 27:28, 30:22, 23:30)

Košarkaši Jute izjednačili su protiv Hjustona u polufinalu plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige.

Utakmica je imala čudan tok, Juta je već u prvoj četvrtini stekla 10 poena prednosti, u drugoj se razlika popela na +19 u korist kluba iz Solt Lejk Sitija, ali su Roketsi već do poluvremena prišli na 64:55.

Hjustonu je bilo potrebno samo pet minuta igre u trećoj četvrtini da potpuno preokrene rezultat, ali ne i da se značajnije odlepi pa je osam minuta pre kraja utakmice bilo 94:92 u korist tima koji predvodi Majk D’Antoni. U tom trenutku Juta je napravila seriju 16:2 i četiri i po minuta pre kraja povela sa 108:96. U završnici meča nije bilo neizvesnosti, iako je Hjuston u dva navrata smanjio zaostatak na samo 6 poena.

Utakmicu karijere odigrao je Džo Ingls koji je ubacio 27 poena, uz sjajan procenat šuta iz igre – 7/9 za tri, 3/4 za dva poena. Ovih sedam trojki je rekord franšize u plej-ofu, a još jedan rekord postavio je Donovan Mičel. On prvi put u ovom plej-ofu nije bio najbolji strelac ekipe, ali je postigao 17 poena i sa 11 asistencija oborio ruki rekord franšize u plej-of utakmici. Prethodni rekorder bio je Džon Stokton koji je 1985. godine imao 10 asistencija.

Burks je takođe postigao 17 poena, a značajan doprinos trijumfu dali su Rudi Gober sa 15 poena i 14 skokova, odnosno Džej Krauder sa 15 poena i 10 skokova.

Sa druge strane Džejms Harden je bio najefikasniji sa 32 poena, 6 skokova i 11 asistencija, ali je promašio 8 od 10 pokušaja za tri poena. Pratio ga je Kris Pol sa 23 poena, dok je Klint Kapela dodao 21 poen i 11 skokova.

Rezultat u seriji je sada 1:1, naredne dve utakmice biće odigrane u Solt Lejk Sitiju, a prva je na programu 5. maja.

Prethodno veče u NBA ligi obeležila je i vest da je Igor Kokoškov postao prvi Evropljanin na klupi jednog NBA tima.