Fulam razočarao, šansu za Premijer ligu tražiće preko doigravanja

Jokanovic

Kardif – Fulam 3:1 (2:0)
15′ Jutkevič, 43′ Din, 89′ Adams; 84′ Kerni

Fudbaleri Fulama nisu uspeli da trijumfuju na današnjem gostovanju u Birmingemu i tako su ostali bez direktnog plasmana u Premijer ligu.

Tim Slaviše Jokanovića odigrao je ispod svog nivoa i razočarao veliki broj svojih navijača koji su doputovali iz Londona, pa će šansu tražiti preko doigravanja.

Birmingem je tražio pozitivan rezultat koji bi im zagarantovao opstanak u Čempionšipu i brzo su došli do svog cilja. Igrao se 15. minut kada je Lukas Jutkevič iskoristio centaršut Vesa Hardinga sa desne strane i postigao pogodak za vođstvo domaćih od 1:0. U finišu prvog poluvremena Birmingem je duplirao prednost. Sjajni Hota na današnjem meču uposlio je Harlija Dina koji je glavom savladao nemoćnog Betinelija. Fulam se probudio u finišu, kada su pored toga što su smanjili golom Toma Kernija u 84. minutu stvorili dve sjajne šanse, a jednu od njih nije iskoristio Aleksandar Mitrović. Konačnih 3:1 postavio je Če Adams u 89. minutu na asistenciju izvanrednog Hote.

Kardif je ogirao 0:0 na svom terenu protiv Redinga što im je bilo dovoljno da, nakon poraza Fulama, obezbedi direktan plasman u Premijer ligu.

Drama u poslednjem kolu donela nam je i parove plej-ofa. Fulam će se sastati sa Derbijem, dok će Aston Vila igrati sa Midlzbroom. Iz lige ispadaju Sanderlend, Barnsli i Barton.