Nadal predao svetski tron i madridsku krunu

Dominik Tim – Rafael Nadal 2:0 (7:5, 6:3)

Rafael Nadal je predao titulu na Mastersu u Madridu, a od ponedeljka će svetski tron predati Rodžeru Federeru.

Dominik Tim je u današnjem četvrtfinalu najpre osvojio prvi set i prekinuo niz od 50 uzastopnih setova Rafaela Nadala na šljaci, ali tu se nije zaustavio.

Sjajni Austrijanac je prekinuo niz od 21 vezane pobede Španca na ovoj podlozi, a zanimljivo da mu je upravo Tim naneo i prethodni poraz na šljaci, prošle godine u Rimu.

Tim je u prvom setu prvi došao do brejka, ali se Nadal vratio u gemu u kojem je Austrijanac servirao za vođstvo od 1:0.

Tim je već u sledećem gemu napravio novi brejk posle kojeg je zadržao servis za osvajanje prvog seta, a u drugom je još tri puta oduzeo servis „kralju šljake“ za treću pobedu u devetom međusobnom duelu sa Nadalom.

Timov rival u polufinalu biće Kevin Anderson koji je danas savladao Dušana Lajovića.