Novak sve sigurniji, precrtan i Basilašvili

Novak Đoković

Đoković – Basilašvili 6:4, 6:2

Novak Đoković je ostvario drugu ubedljivu pobedu na Mastersu u Rimu i plasirao se u osminu finala.

Nikoloz Basilašvili, najbolji gruzijski teniser, nije predstavljao ozbiljniju prepreku za Đokovića, koji nije briljirao, ali je odigrao dobro koliko je trebalo da ništa ne prepusti slučaju.

Posle početnog ispitivanja snaga, pri rezultatu 3:3 u prvom setu, Novak nije iskoristio prve dve brejk prilike, da bi u narednom gemu prvi put bio na većim iskušenjima. Imao je gruzijski teniser četiri prilike da napravi brejk, ali je Novak odoleo.

Sledeću priliku za brejk najbolji srpski teniser je iskoristio u ključnom trenutku, na set loptu za 6:4 posle 44 minuta igre u prvom setu.

Zadržao je dobar ritam Novak i na početku drugog seta, odmah napravio brejk i tu prednost bez većih problema sačuvao do osmog gema, kada je ponovo oduzeo servis svom protivniku i okončao meč.

Đoković će u osmini finala Mastersa u Rimu igrati protiv Alberta Ramosa Vinjolasa iz Španije, koji je iznenadio Amerikanca Džona Iznera i slavio sa 2:1.