Košarkaši Partizana

Metalac – Partizan 78:101
(27:28, 19:26, 13:20, 18:27)

Košarkaši Partizana savladali su Metalac u Valjevu u okviru 10. kola B grupe Superlige Srbije.

Izabranici Nenada Čanka upisali su devetu pobedu u šampionatu, ali im ni to po svemu sudeći neće biti dovoljno za plasman na prvu poziciju grupe B.

U toku je meč između FMP-a i Vršca u Železniku i ukoliko domaći budu slavili Partizan se seli na poziciju broj dva pred doigravanje.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Partizan je preuzeo konce igre u svoju korist i do kraja poluvremena uspeo da se stvori prednost od osam poena. Crno-beli su nastavili da uvećavaju razliku, a po povratku sa odmora serijom 8:0 su praktično zatvorili ovu utakmicu.

Do kraja susreta igrači Partizana su nastavili da rešetaju koš domaći, Čanak je delio minutažu, ali su crno-beli stigli do cifre od 101 postignutog poena.

U redovima Partizana istakli su se Vanja Marinković sa 26 poena i Najdžel Vilijams-Gos, koji je ubacio 19. Kvanmi Von je dodao 15, a Novica Veličković 14 koševa.

Kod domaćih bolji od ostalih bio je Josip Mikulić sa 17 koševa. Mladen Pavlović i Aleksandar Vasić zabeležili su po 16.