Sjajni Lajović, sledi borba za finale

Srpski teniser Dušan Lajović izborio je plasman u polufinale ATP turnira u Lionu, i sutra će se boriti za svoje prvo finale u karijeri.

Lajović je u četvrtfinalu savladao Amerikanca Tejlora Frica, 70. tenisera na svetu, 2:0(7:5, 6:1) za sat i tri minuta igre. U prvom setu se vodila velika borba, teniseri su razmenili po jedan brejk sredinom seta, ali je Lojović oduzeo servis protivniku kod rezultata 5:5 i, iskoristivši drugu set loptu, na svoj servis došao do vođstva u setovima.

Znatno lakši posao imao je teniser iz Stare Pazove u drugom delu igre. Oduzeo je dva puta servis protivniku na startu seta i poveo sa 4:0, pa je mirno priveo meč kraju, dobivši drugi set sa 6:1, za samo 21 minut igre.

Protivnik srpskog reketa broj tri u polufinalu biće pobednik duela između Austrijanca Dominika Tima, 8. igrača na ATP listi i prvog nosioca na turniru i Španca Giljerma Garsije Lopeza.