Tim zaustavio Lajovića na putu ka finalu

Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u finale turnira u Lionu.

Lajović je poražen od Dominika Tima rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 5:7, 6:4 nakon dva časa igre.

Austrijanac, koji je u Lionu postavljen za 1. nosioca, tokom prepodneva odigrao je treći set juče prekinutog duela sa Gljermom Garsija-Lopezom, a na terenu je proveo 51 minut.

U duelu sa Lajovićem Tim je dobio prvi set zahvaljujući brejku koji je napravio u devetom gemu, ali je Srbin izjednačio na 1:1 brejkom u dvanaestom gemu drugog seta. Jedan brejk odlučio je pobednika trećeg seta, samim tim i meča, a Tim ga je napravio u trećem gemu.

Tim će u finalu igrati protiv Žila Simona.