Karijus častio Real peharom, Mažić i ekipa položili ispit [VIDEO]

Real Madridd – Liverpul 3:1 (0:0)
Benzema 51′, Bejl 64′, 83′ – Mane 55′

Madridski Real odbranio je titulu šampiona Evrope, došao do treće uzastopne, a četvrte u poslednjih pet godina i 13. u istoriji kluba. Od osnivanja Lige šampiona niko nije bio ni blizu takvog uspeha, a jedino su minhenski Bajern i, ponovo Real, tako nešto uradili u eri Kupa šampiona.

Finalnu utakmicu u Kijevu sudio je naš Milorad Mažić sa svojim pomoćnicima, ali je od svih jakih utisaka nakon ovog finala, najsnažniji ostavio nemački golman Loris Karijus direktni krivac za dva Realova gola. Tako su nemački golmani najviše pomogli Realu da odbrani „ušat“ pehar, Ulrajh u polufinalu, a Karijus u finalu.

Pamtiće se i povreda Mohameda Salaha, najboljeg fudblera engleskog tima, koji je na terenu proveo manje od pola sata. Na kraju Real – Liverpul 3:1, Španci su se osvetili za poraz u pariskom finalu 1981. godine, poslednjem koje su izgubili.

Neočekivano bojažljivo ekipe su ušle u utakmicu. Predugo je trajalo takozvano „ispitivanje snaga“, pa je tek u sedmom minutu publika imala razlog da ustane sa sedišta, Firmino je odlično opazio da Mane utrčava iz drugog plana, ali je i Marselo očekivao dodavanje i presekao loptu, da bi u nastavku akcije Navas bio brži od Salaha i Aleksaner-Arnolda.
Prvi Realov pokušaj videli smo u 10. minutu, tada se na udarac odlučio Marselo, ali traljavo i neprecizno. Velika gužva stvorila se u kaznenom prostoru Madriđana u 14. minutu, nekoliko udaraca odbrana Španaca je izblokirala, a na suprotnoj strani je Ronaldo bio u odličnoj poziciji, šutirao špicom kopačke i prebacio prečku. Možda je Portugalac mogao i da uposli saigrače u srcu šesnaesterca, umesto što se odlučio na udarac.

Bilo je opasno i posle jednog kornera Liverpula kada je Navas loše procenio let lopte, ali je Van Dajk loše zahvatio, da bi najbolju šansu engleski tim u prvih 45 minuta omao u 23. tada je iskosa šutirao Aleksander – Arnold, a Kelor Navas odlično odbranio.

Veliki udarac doživeli su „redsi“ posle pola sata igre, kada je teren morao da napusti najbolji igrač tima, Egipćanin Mohamed Salah, koji je, nekoliko minuta ranije u duelu sa Serhiom Ramosom povredio rame. Najbolji strelac Premijer lige u suzama je napustio teren stadiona u Kijevu, a u igru je ušao Adam Lalana. Deset minuta kasnije i Zidan je morao da menja. Povredio se kod prodora deni Karvahal, a njega je zamenio Naćo.

Mohamed Salah povreda u finalu Lige šampiona

Finiš poluvremena pripao je aktuelnom evropskom prvaku. U 43. minutu zatresla se mreža iza Karijusovih leđa. Ronaldo je tukao glavom, Kariju odbio loptu pravo na nogu Benzemi, Francuz je pogodio mrežu, ali je zastavica Dalibora Đurđevića bila već visoko podignuta. Čini se da je još Ronaldo bio u nedozvoljenoj poziciji. Do odmora je u šansi bio i rezervista Naćo, šutirao je u spoljni deo mreže, ali Benzema čiji je udarac sa distance otišao pored stative.

Drugo poluvreme počelo je velikom prilikom za Real, grešku defanzivaca Liverpula umalo da Isko pretvori u vođstvo, šutirao je lukavo i lobovao Karijusa, ali je prečka spasila engleski tim.

Ono što je u 51. minutu uradio Nemac na golu Liverpula dugo će se prepričavati, a verujemo i ostati zabeleženo u istoriji ovoh takmičenja. Karijus je prihvatio loptu, onda je pokušao rukom da je pošalje na stranu, pored njega je bio Karim Benzema koji je samo podmetnuo stopalo i lopta se od njega odbila i otkotrljala u mrežu, 1:0 za Real, više nego bizaran pogodak.

Fudbaleri Reala

Činilo se da od ovakvog šoka Englezi neće moći da se oporave do kraja meča, ali samo četiri minuta kasnije na semaforu je pisalo 1:1. Izveden je korner za Liverpul, dobro je skočio Lovren i prebacio loptu u peterac gde je najbrži bio sadio Mane i prevario Navasa. Signalizirali su Madriđani ofsajd, ali nije bilo govora o tome, Senegalac je izjednačio u 55. minutu.

Zaigralo se napokon onako kako smo očekivali, otvoreno i bez kalkulacija. Već u 60. minutu Isko je bio u šansi, a to je bilo poslednje što je uradio, pošto je svoje mesto ustupio Geretu Bejlu.

I upravo je Velšanin bio zvezda večeri posle samo minut, dva na terenu. Marselo je centrirao sa leve strane, a Bejl je makazicama sa petnaestak metara, ne baš pravilnim, poslao loptu u mrežu. Spektakularan gol, bez obzira što je, uz Karijusa, najiznenađeniji bio sam strelac, 2:1 za Real 64. minut. Dobili smo finale kakvo smo priželjkivali.

Geret Bejl makazice protiv Liverpula

Možda je mogao Mane još jednom da odmah uspostavi rezultatsku ravnotežu, duga lopta je išla ka njemu, ali je brži bio Ramos, samo minut kasnije opet je Senegalac u glavnoj ulozi, udarac sa ivice kaznenog prostora krenuo je u donji desni ugao, a završio na stativi!
Najzad se pojavio i Firmino čiji je udarac odbranio Navas, a na drugoj strani je Kristijano Ronaldo možda mogao da reši pitanje pobednika, bio je sam ispred Karijusa i kada se očekivala egzekucija, uklizao je požrtvovani Robertson i sprečio Portugalca da zatrese mrežu.

Usledio je mirniji period igre kada je Real kontrolisao situaciju na terenu, ne pokušavajući da ozbiljnije krene ka golu protivnika, a Liverpul nije uspevao preuzme kontrolu. Sve to je prekinula akcija Bejl-Benzema, kada je ovaj drugi dobro šutirao, a Karijus najzad nešto odbranio.

Ali golman tima sa Enfilda ubrzo je ponovo „zablistao“. Geret Bejl se odlučio na udarac sa više od 35 metara, i ma koliko imao snažan šut, lopta je išla pravo u ruke Karijusu, ali Nemac je večeras bio na nekom drugom mestu, a ne u Kijevu. Pokušao je da je uhvati živu, a samo ju je odbio u sopstvenu mrežu, 3:1 83. minut, priča je gotova.

Do kraja je zapažen bio još samo jedan „navijač“ koji je utrčao na teren i možda sprečio Ronalda da postigne gol, jer se u tom trenutku nalazio u kaznenom prostoru sa loptom u nogama.

O Miloradu Mažiću i ostalim našim sudijama možemo samo reći da su položili najteži mogući ispit.

Bomba nad bombama: Sergej Milinković-Savić od narednog leta u italijanskom gigantu!

Juventus je sinoć slavio protiv Lacija 3:1 u derbiju 25. kola Serije A. "Stara dama" iz Torina se približila Interu...