Igraće se majstorica u Grčkoj!

Džamal Meklin Olimpijakos

Olimpijakos – Panatinaikos 92:76
(28:19, 20:17, 23:28, 21:12)

Kao i prethodne godine, u finalu Plej ofa grčkog košarkaškog prvenstva igraće se peti, odlučujući, meč.

Prošle sezone Panatinaikos je uspeo kao gost da slavi u Pireju i postane šampion, a sada će imati priliku da to učini u svojoj OAKA areni, pošto je bio najbolji nakon regularnog toka prvenstva.

”Zeleni” su imali priliku da titulu odbrane večeras, pobedom u Pireju, ali je Olimijakos sigurnom igrom tokom svih 40 minuta, kontrolisao rezultat. Jedini pad, domaći su imali na početku drugog poluvremena kada je Pao serijom trojki stigao na samo -2. Ipak, čvrstom igrom, ali pre svega efikasnom, u finišu treće i na početku poslednje četvrtine, Olimpijakos je zabeležio trijumf, na kraju i ubedljiv i izjednačio u finalnoj seriji na 2:2.

Najefikasniji igrač Olimpijakosa bio je Džamal Meklin sa 20 poena. Na drugoj strani takođe 20 koševa postigao je Majk Džejms.