Žalgiris ponovo vodi

Zalgiris

Žalgiris – Lijetuvos Ritas 90:80
(24:19, 16:21, 27:19, 23:21)

I treći meč finala Plej ofa košarkaškog prvenstva Litvanije pripao je domaćoj ekipi.

Žalgiris je u Kaunasu savladao Lijetuvos Ritas sa 90:80 i poveo sa 2:1 u seriji, koja se igra do četiri pobede. Prevelike drame nije bilo ni u ovoj utakmici, jer je domaći sastav već od prve četvrtine stekao solidnu prednost koju nije ispuštao do kraja. Istina, na poluvremenu je bilo nerešeno 40:40, ali je sve rešeno u trećem periodu.

Najbolji pojedinac meča bio je Brendon Dejvis koji je ubacio čak 27 poena, a uhvatio je i sedam lopti. Odlične saradnike imao je u Ulanovasu sa 15, Vajtu sa 12 i Jankunasu sa 10 poena. Naš Vasa Micić je postigao četiri koša, uz tri skoka i 4 asistencije. Kod gostiju iz Viljnusa istakao se Mavrokefalidis sa 19 poena.

Naredni meč igra se u subotu 16. juna, a domaćin je Lijetuvos Ritas.