Uzbudljivo na ,,Mordovija areni”: Juja Osako junak Japana i Azije [VIDEO]

Kolumbija – Japan 1:2 (1:1)
39’ Kintero; 6’ Kagava (p), 73’ Osako

Fudbaleri reprezentacije Japana savladali su danas na ,,Mordovija areni” selekciju Kolumbije rezultatom 2:1 u prvom kolu grupe ,,H” Svetskog prvenstva u Rusiji.

Kolumbija je kao veliki favorit ušla u ovaj meč, ali već nakon samo nekoliko minuta, ta teorija je već bila bačena u vodu. Udarac Šinđija Kagave ka golu rukom je zaustavio vezista Kolumbije Karlos Sančez, sudija Damir Skomina se nije dvoumio, odmah je pokazao na belu tačku, a Sančezu put u svlačionicu.

Kagava je sigurno izveo jedanaesterac i doneo prednost ,,samurajima”. Kolumbija je pokušala da stigne do izjednačenja, dva puta je u prilici bio kapiten Radamel Falkao, ali nije usep da prevari golmana Kavašimu.

Ipak, u 39. minutu to jeste uradio Huan Kintero. Fudbaler Porta je lukavo izveo slobodan udarac ispod živog zida što je zbunilo Kavašimu koji nije uspeo da spreči loptu da pređe gol liniju, 1:1.

Ni Japan nije bio bezopasan, pokušavali su Inui i društvo u napadu, ali bezuspešno.

Igrao se 73. minut kada je Keisuke Honda izveo korner, a Juja Osako glavom savladao Ospinu za novo vođstvo Japana.

Četiri minuta nakon gola, Kolumbija je imala veliku priliku preko Hamesa Rodrigeza, ali na neverovatan način je to sprečio upravo strelac drugog gola Juja Osako, koji je tako izrastao u junaka nacije.

Japan je tako postao prva reprezentacija sa azijskog kontinenta koja je savladala neku južnoameričku selekciju na Svetskom prvenstvu.

Naredni mečevi u grupi ,,H” igraju se u nedelju. Japan će na megdan Senegalu, dok će Kolumbija igrati protiv Poljske.