Dončiću mentor najbolji Evropljanin ikada u NBA ligi, Kokoškov uzeo prvog pika, Divac nastavlja rekonstrukciju

Luka Dončić

Tokom noći između četvrtka i petka u Bruklinu je održan NBA draft, a kao prvi pik od strane Finiks Sansa izabran je Diandre Ejton.

Prvi pik, kao što se i pretpostavljalo, završio je u rukama Finiks Sansa i srpskog stručnjaka Igora Kokoškova, pošto se na prvoj koverti koju je pročitao komesar NBA lige Adam Silver našlo ime Diandrea Ejtona

Sakramento Kingsi, našeg Vlade Divca izabrali su kao drugog pika Marvina Beglija Trećeg, i tako nastavili rekonstrukciju svoje ekipe, dok je Evropu i svet zanimalo gde će završiti Luka Dončić – vunderkid sa Starog kontinenta.

Konačno je otklonjena i ta sumnja. Mladi slovenački košarkaš je prvo završio u Atlanti, da bi nakon toga bio dogovren trejd u Dalas. U suprotnom pravcu otišli su Tre Jang i Denis Smit Junior.

Ništa nije prošlo i bez, po mnogima, najboljeg Evropljanina koji je ikad zaigrao u NBA ligi Dirka Novickog, koji je čestitao Luki Dončiću.

Kokoškov je, takođe, dobio Majkala Bridžesa sa Vilanove, dok je Denver našeg Nikole Jokića Majkla Portera Juniora.

PRVA RUNDA NBA DRAFTA 2018

  1. Diandre Ejton (C) Finiks
  2. Marvin Begli (KC) Sakramento
  3. Luka Dončić (B) Atlanta (trejdovan u Dalas)
  4. Džeren Džekson (KC) Memfis
  5. Tre Jang (P) Dalas (trejdovan u Atlantu)
  6. Mohamed Bamba (C) Orlando
  7. Vendel Karter (C) Čikago
  8. Kolin Sekston (P) Klivlend
  9. Kevin Noks (K) Njujork
  10. Majkal Bridžes (K) Filadelfija (trejdovan u Finiks)
  11. Šei Gildžus-Aleksander (P) Šarlot (trejdovan u LA Klipers)
  12. Majls Bridžes (K) LA Klipers (trejdovan u Šarlot)
  13. Džerom Robinson (B) LA Klipers
  14. Majkl Porter (K) Denver
  15. Troj Braun (K) Vašington
  16. Zair Smit (K) Finiks (trejdovan u Filadelfiju)
  17. Donte DiVinćenco (B) Milvoki
  18. Loni Voker (B) San Antonio
  19. Kevin Uerter (B) Atlanta
  20. Džoš Okodži (B) Minesota
  21. Grajson Alen (B) Juta
  22. Čendler Hačinson Čikago
  23. Eron Holidej (P) Indijana
  24. Anferni Simons (B) Portland
  25. Moric Vagner (KC) LA Lejkers
  26. Lendri Šamet (P) Filadelfija
  27. Robert Vilijams (C) Boston
  28. Džejkob Evans (B) Golden stejt
  29. Džanan Musa (K) Bruklin
  30. Omari Spelmen (KC) Atlanta

EVROPLJANI IZ DRUGE RUNDE

  1. Eli Okobo (P) Finiks – Francuska (Ortez)
  2. Isak Bonga (P) Filadelfija (trejdovan u LA Lejkers) – Nemačka (Frankfurt)
  3. Rodions Kurucs (K) Bruklin – Letonija (Barselona)
  4. Jusuf Šenon (P) Vašington – Ukrajina (Olimpija)
  5. Svjatoslav Mihailjuk (B) LA Lejkers – Ukrajina (Kanzas)
  6. Arnoldas Kulboka (K) Šarlot – Litvanija (Kapo D’Orlando)
  7. Kostas Adetokounbo (K) Filadelfija (trejdovan u Dalas) – Grčka
Komentari
Advertisements