Federer ispao: Epska pobeda Andersona nakon preokreta i spašene meč lopte

Detalj sa meča Anderson - Federer

Anderson – Federer 3:2 (2:6, 6:7 (5), 7:5, 6:4, 13:11)

Rodžer Federer nije uspeo da se plasira u polufinale Vimbldona, 13. put u bogatoj karijeri.

Proglogodišnji pobednik Grend slem turnira u Londonu poražen je u od Kevina Andersona iz Južne Afrike, iako je imao meč loptu u četvrtom setu, u epskom duelu četvrtfinala na terenu broj 1 kompleksa Ol Ingland klaba, koji je trajao četiri sata i 13 minuta.

Federer je u prvom setu potpuno dominirao, i uz dva brejka poveo sa 1:0 nakon samo 27 minuta igre.
Anderson je sjajno krenuo u drugom delu igre, povevši sa 3:0. Švajcarac je pretrpeo prvi brejk na ovogodišnjem Vimbldonu, ali se prenuo, uzvratio istom meru i u odlučujućem gemu imao više koncentracije za vođstvo od 2:0 u setovima.

Uzbuđenja nisu izostala ni u trećem setu. Teniseri su držali svoj servis do 10. gema, kada je prekaljeni as iz Švajcarske imao meč loptu na početni udarac svog protivnika. Anderson je izdržao, potom napravio još jedan brejk, a nakon 0:40 na svoj servis odigrao sjajnih pet poena i smanjio rezultat na 2:1.

I u četvrtom setu Anderson je u finišu stigao do brejka potom materijalizovao prednost za izjednačenje na 2:2.
U odlučujućem delu igre ponovo su nijanse odlučivale. Anderson je u dva navrata imao 0:30 na servis protivnika, a Federer i brejk loptu pri rezultatu 4:3. Obojicu veterana su servisi izvlačili iz nezgodnih situacija. Izgledalo je da se meč nikada neće završiti, ali je Federeru ponestalo snage i koncentracije u 23. gemu petog seta, Anderson je napravio brejk i potom je uspeo da zadrži servis za jednu od najvećih pobeda u karijeri.

Južnoafrikanac u polufinalu čeka boljeg iz duela između predstavnika Kanade Miloša Raonića i Džona Iznera iz SAD.