KAKAV MEČ: Vimbldonski šlager u polufinalu – Rafa na Novaka! [VIDEO]

Rafael Nadal – Huan Martin Del Potro 3:2
(7-5 6-7(7) 4-6 6-4 6-4)

Najbolji teniser sveta Rafael Nadal plasirao se u polufinale Vimbldona nakon što je danas, posle skoro pet sati igre, savladao Huana Martina Del Potra rezultatom 3:2 u setovima.

Spektakularan meč odigrali su Nadal i Del Potro danas na centralnom terenu Vimbldona.

Prvi set je pripao Špancu nakon brejka tek u 12. gemu, ali brzo je usledio odgovor Del Potra koji je najavio veliku borbu. Nakon taj-brejka u drugom setu i čak 16 poena u tom delu seta (9:7), Del Potro poravnava u setovima.

Treći set doneo je prvi preokret. Del Potro sa jednim brejkom i to desetom gemu bez izgubljenog poena stiže do 2:1.

Ni tu nije kraj, Nadal je uzvratio istom merom u četvrtom setu, s tim da je do brejka stigao nešto ranije – u petom gemu.

Konačan preokret Nadal je upotpunio u petom setu posle tačno 4 sata i 52 minuta igre i sa jednim brejkom u toj deonici meča, stigao do polufinala, gde ga čeka Novak Đoković.

Nadal je nakon poslednjeg poena preskočio mrežicu i otišao da zagrli Del Potra koji je legao na travu nakon epskog meča.

Drugi polufinalni par čine Džon Izner i Kevin Anderson, a oba meča su na programu u petak.