Teške noge posle priprema: Zvezda bez pobede protiv Spartaksa

Spartaks Jurmala – Crvena zvezda 0:0

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su danas u Rigi u prvom meču prvog kola Lige šampiona protiv Spartaks Jurmale odigravši 0:0.

Crvena zvezda je kao veliki favorit stigla u Rigu, ali se domaćin dobro držao na ovom meču.

Fudbaleri Vladana Milojevića imali su posed i inicijativu od samog starta meča. Prilike su propuštali Radonjić, kada je dva puta pokušao iz slobodnih udaraca, ali je malo nedostajalo da Zvezda dođe do pogotka. Verovatno najbolju priliku nije iskoristio Milan Pavkov kada je u 42. minutu iz okreta šutirao pored gola nakon greške odbrane Spartaksa. Visoki napadač  je ušao u igru 18. minutu umesto povređenog Nikole Stojiljkovića. Priroda povrede novog špica crveno-belih još nije poznat.

Imao je i Spartaks svoje šanse. U prvom poluvremenu je priliku propustio kapiten Višnjakovs kada je glavom šutirao, ali je Milan Rodić sprečio siguran gol domaćih.

Najbolju priliku nisu iskoristili u 90. minutu, ali je Milan Borjan pokazao kvalitet na golu Zvezde i sprečio senzaciju.

Revanš meč igra se u utorak, 17. jula na stadionu ,,Rajko Mitić” u Beogradu.