Liga šampiona: Nikšićani i Mostarci minimalno poraženi, APOEL dao gol za nadu u poslednjoj sekundi

Liga šampiona

Pored meča naše Crvene zvezde i letonskog Spartaksa, odigrano je još sedam utakmica prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Od ekipa iz regiona, na teren su izašli šampioni Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Slovenije i svi su doživeli minimalne poraze.

Olimpija je u Ljubljani izgubila od prošlogodišnjeg učesnika Lige šampiona, Karabaga iz Azerbejdžana, golom u finišu meča. Na samom kraju su obe ekipe ostale sa desetoricom na terenu, zbog isključenja po jednog fudbalera na obe strane. Sutjeska iz Nikšića je gostovala kod Astane, i izvukla solidan rezultat. jedni gol šampion Kazahstana postigao je sa bele tačke u 30. minutu, pa Nikšićanima ostaje nada da mogu do iznenađenja u revanšu pod Trebjesom. Jedan gol bio je koban i po prvaka Bosne, Zrinjski iz Mostara, koji je igrao u Slovačkoj protiv Trnave, šampiona te države.

Od ostalih parova ističemo ubedljiv trijumf bugarskog višestrukog uzastopnog prvaka, ekipe Ludogoreca, koja je sa čak 7:0 pobedila Krusaders iz severne Irske i praktično završila posao. Najveće iznenađenje dogodilo se u Litvaniji gde je domaća Suduva pobedila kiparski APOEL, učesnika elitnog takmičenja prošle sezone, sa 3:1, a Kiprani su gol nade postigli bukvalno u poslednjoj sekundi meča. Domaćin je za samo deset minuta, od 9. do 19. u prvom poluvremenu postigao tri gola, a sva tri delo su Rigina Sisilija, napadača iz Kurakaoa.

Bez golova okončan je duel albanskog Kukešija i Valete sa Malte, a derbi severa na Islandu, Valur- Rozenborg, pripao je domaćoj ekipi golom Sigurbjorsona u 88. minutu, što je takođe iznenađenje.

Astana (Kaz) – Sutjeska (Cng) 1:0 (1:0)
Spartaks (Let) – Crvena zvezda 0:0
Suduva (Lit) – APOEL (Kip) 3:1 (3:0)
Trnava (Slo) – Zrinjski (BiH) 1:0 (0:0)
Kukeši (Alb) – Valeta (Mal) 0:0
Ludogorec (Bug) – Krusaders (Sir) 7:0 (2:0)
Olimpija (Slov) – Karabag (Aze) 0:1 (0:0)
Valur (Isl) – Rozenborg (Nor) 1:0 (0:0)