Anderson dobio maraton za finale Vimbldona

Kevin Anderson

Kevin Anderson je prvi finalista ovogodišnjeg Vimbldona, posle pobede u maratonskom meču protiv Džona Iznera.

U meču koji je trajao šest sati i 35 minuta, Anderson je slavio sa 3:2, po setovima 7:6, 6:7, 6:7, 6:4, 26:24.

Anderson i Izner su odigrali samo jedan “normalan” set. Kao što se očekivalo, dva odlična servera su bila uglavnom sigurna u svojim servis gemovima, pa su prva tri seta odlučena u taj-brejku. U četvrtom setu, Izner je dva puta gubio gemove na svoj servis, što je bio dovoljno da se Južnoafrikanac vrati u meč i izbori za peti set.

U odlučujućem setu koji je trajao skoro tri sata, sigurniji je bio Anderson, ali nije uspevao da iskoristi nekoliko brejk prilika, sve do 49 gema. Pri rezultatu 24:24, Južnoafrikanac je poveo sa 0:40, iskoristio drugu brejk priliku i potom odservirao sigurno za konačan kraj ovog maratona.

Izneru nisu pomogla ni 53 odservirana asa, istina Anderson je imao samo četiri manje (49), a ova dvojica tenisera su oborila i neke rekorde Vimbldona.

32-godišnjem Andersonu ovo će biti tek drugo finale Grend slema i prilika da osvoji prvu titulu. On je prošle godine u finalu US Opena poražen od Nadala, a u nedelju će na Vimbldonu igrati protiv pobednika drugog polufinalnog duela Novak Đoković – Rafael Nadal.