Solunski front nije pao, AEK odoleo u Glazgovu, ako hoće u LŠ, Zvezda će morati preko Salcburga [VIDEO]

Aleksandar Prijović

U dve odigrane, od tri večerašnje, utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, slavili su domaći timovi.

Vatreno je bilo u Solunu gde je domaći PAOK pobedio Spartak iz Moskve 3:2, posle neverovatnog preokreta u prvih 45 minuta. Moskovljani su već u 17. minutu imali prednost od dva gola, prvo je Popov snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao Paskalakisa u 7. da bi Kvinsi Promes, deset minuta kasnije, uz dosta sreće postigao drugi gol.

Onda je usledio uragan Grka koji nisu imali više šta da izgube. Zobnin je igrao rukom u 28. minutu, a Aleksandar Prijović je sa bele tačke smanjio na 1:2. U 37. bilo je 2:2, gol je postigao Limnios. Preokret se dogodio do poluvremena, a kreator je bio Dimitrios Pelkas, koji je bio na pravom mestu nakon greške golmana gostiju Maksimenka. Imali su Rusi šansu za poravnanje u 71. minutu, ali je udarac Holanđanina Promesa sa bele tačke odbranio čuvar mreže PAOK-a.

Mnogo manje neizvesnosti bilo je u gradu Mocartovog rođenja. Salcburg je opravdao epitet favorita u duelu sa makedonskim šampionom Škendijom. Austrijanci su slavili sa 3:0, pa timu iz Tetova ostaju male šanse u revanšu. Dva gola, jedan iz penala, postigao je visoki Izraelac Munas Dabur, a kazneni udarac realizovao je i Samaseku iz Malija. Domaći su od 83. minuta igrali bez isključenog Junuzovića, najvećeg pojačanja ovog leta. Salcburg će u plej ofu za Ligu šampiona, ako sačuva ovu prednost u Makedoniji, igrati protiv boljeg iz okršaja Crvena zvezda- Trnava.

Seltik i AEK su remizirali u Glazgovu, a šampion Grčke nalazi se u boljoj situaciji pred revanš u Atini. Zeleno-beli su poveli golom Kaluma MekGregora u 17. minutu, ali je Viktor Klonaridis minut pred kraj prvog dela poravnao skor. AEK je od 57. minuta igrao sa desetoricom igrača, zbog isključenja Komstantinosa Galanopulosa.

PAOK – Spartak Moskva 3:2(3:2)