Neki novi Partizan: Crno-beli slavili u Danskoj na debiju Mirkovića [VIDEO]

Fudbaleri Partizana

Nordsjeland – Partizan 1:2 (0:1)
Rasmunsen 70’ – Gomeš 10’, Zakarić 64’

Fudbaleri Partizana savladali su danski Nordsjeland na gostovanju u okviru trećeg kola kvalifikacija i nalaze se u odličnoj poziciji pred revanš u Beogradu za sedam dana.

Debi Zorana Mirkovića na klupi crno-belih doneo je agresivniji i konktretniju igru srpskog vicešampiona, a uspešno je debitovao i Goran Zakarić.

PARTIZAN: Stojković – Nemanja R. Miletić, Marković, Valijente, Nemanja G. Miletić – Zdjelar, Kosović (od 77. Nikolić) – Pantić, Janković (od 90. Enake), Zakarić (od 70. Smiljanić) – Rikardo.

NORDSJELAND: Larsen – Bartolec, Hansen (od 65. Rasmusen), Skovgard, Pedersen – Kristensen (od 78. Strunk), Nelson, Kofod Andersen – Olsen, Damsgard – Rigard Jensen (od 65. Kudus).

Partizan je imao odličnu priliku u trećem minutu. Novajlija Zakarić je sjajno zavrnuo loptu sa leve strane, ali je Pantić loše šutirao glavom sa nekoliko metara, pa je Larsen ukrotio ovaj pokušaj.

Crno-beli su bolju i ofanzivniju igru krunisali golom u 10. minutu. Rikardo Gomeš je sa pet metara sjajno reagovao glavon nakon centaršuta Danila Pantića iz kornera.

Domaći su nakon pogotka zaigrali angažovanije, ali je Stojković rutinski zaustavio dva pokušaja iz daljine. Partizan je pokušavao do drugog gola da stigne kroz pas igru i prekide. Miletić je bio blizu pogotka, ali ga je golman domaćih izbio loptu u korner. Zakarić je pokušao sa ivice šesnaesterca u 33. minutu, ali je šutirao pored gola. Prethodio je dobar dijagonalan pas od strane Jankovića.

Nebojša Kosović

Stojković je odlično reagovao na nezgodan pokušaj Olsena u 38. minutu, a nekoliko minuta ranije je Kosović na maestralan način sprečio silovit trk istog igrača.

Partizan je izveo odličan kontranapad u finišu prvog dela. Gomeš je odložio loptu za Jankovića, ali je crnogorski internaionalac iz izgledne pozicije, doduše desnom nogom, šutirao pravo u golmana Larsena.

U drugom poluvremenu posed lopte je bio na strani danske ekipe, a Partizan se orjentisao na kontre i polukontre.
Drugi gol za crno-bele postigao je Goran Zakarić u 64. minutu. Marko Janković je uputio pas u sredinu, a novajlija u Partizanu je iskoristio smušenost odbrane domaćih pokupio loptu ispred golmana Larsena i poslao je u mrežu.

Partizan radost

Nordsjland je smanjio na 1:2 šest minuta kasnije. Golu je prethodila je nesigurna reakcija odbrane crno-belih, koja je do tada funkcionisala veoma dobro. Lopta je nakon pasa u dubinu pogodila levog beka Miletića u petu, a Matijas Rasmunsen je sa pet metara poslao u praznu mrežu.

Pokušavali su domaći da dođu do izjednačenja, ali je odbrana srpskog predstavnika odelela. Priliku za crno-bele je imao još Rikardo Gomeš tri minuta pre kraja, ali je glavom šutirao preko gola. Na drugoj strani polušao je Damsburg, ali je Stojković bio siguran.