Đoković i Anderson napreduju u dublu, izbačeni treći nosioci

Novak Đoković i Kevin Anderson

Porazom od Cicipasa Novak Đoković je završio nastup u singlu na Rodžers Kupu, ali je u paru sa Kevinom Andersonom napravio još jedan korak napred u konkurenciji dublova.

Đoković i Anderson su se plasirali u četvrtfinale pobedom protiv trećih nosilaca, Pjera-Iga Erbera i Nikole Maija rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:4, 10:7.

U prvom setu viđen je samo jedan brejk i to u desetom gemu kada su Francuzi oduzeli servis rivalima i odmah poveli sa 1:0 u setovima, da bi u drugom gemu drugog seta Srbin i Južnoafrikanac spasili četiri brejk-lopte.

Taj detalj bio je presudan, pošto su već u sledećem gemu napravili brejk, sačuvali ga do kraja seta i izjednačili na 1:1.U super taj-brejku nije bilo nikakve dileme, Đoković i Anderson su poveli sa 7:1, potom i 8:2, a za konačnu pobedu bila im je potrebna treća meč lopta.

Njihovi naredni rivali biće Hrvat Nikola Mektić i Austrijanac Aleksander Peja, koji su u osmini finala napravili iznenađenje eliminacijom 6. nosilaca, Džejmija Mareja i Bruna Soareša.