Everton dva puta vodio, ali ostao bez pobede

Ričarlison slavi gol protiv Vulverhemptona, Vulverhempton - Everton 2:2

Fudbaleri Vulverhemptona i Evertona igrali su bez pobednika u poslednjoj utakmici subotnjeg programa prvog kola Premijer lige.

Everton je dva puta vodio, domaćin dva puta uspevao da dođe do poravnanja, a značajnu ulogu imao je crveni karton Fila Džagijelke, koji je u finišu prvog poluvremena pogibeljno startovao nad Diogom Žotom.

Upravo je iz tog slobodnog udarca Ruben Neves izjednačio na 1:1, a kuriozitet je da mu je ovo 11. gol u Engleskoj i 11. koji je postigao van kaznenog prostora.

Gosti su poveli preko ovosezonkog pojačanja Ričarlisona, koji je postigao i drugi gol za “karamele” i postao prvi igrač posle Žoa 2009. godine sa dva gola na svom premijerligaškom debiju za Everton.

Brazilcu su ovo bili šesti i sedmi gol u Premijer ligi, a zanimljivo da je svih sedam postigao kod Marka Silve. Drugo izjednačenje domaćinu doneo je Meksikanac Raul Himenez desetak minuta pre kraja susreta.

Vulverhempton – Everton 2:2 (1:1)