Pljuštali golovi na otvaranju prvenstva u zemlji svetskih šampiona

Liga 1

Posle mnogo radosti koje je reprezentacija donela navijačima u Francuskoj, startovalo je i prvenstvo u Ligi 1, u kojoj je prošle sezone titulu dominantno osvojio Pari Sen Žermen.

Vicešampion Monako je izašao na teren u subotu i trijumfalno završio gostovanje u Nantu. “Kanarinci” su se držali prvih 45 minuta, ali su onda u nastavku postigli tri uzastopna gola. Blistao je bivši fudbaler Partizana Stevan Jovetić, koji je asistirao za prvi gol Roniju Lopezu, da bi sam bio strelac u 80. minutu. Treći gol postigao je Radamel Falkao, a domaći su uspeli samo da postignu počasni gol, u samom finišu, preko Sale.

Najviše golova su videli gledaoci u Anžeu, gde je novajlija NIm slavio pobedu od 4:3. Gosti su pove do 15 minuta pre kraja bilo je 3:1 za Anže, a onda su Depre dva puta i Ripar, postigli golove za prvi trijumf Nima. Zanimljivo je da su gosti od 80. minuta igrali sa igračem manje, isključen je Migel, ali su i sa desetoricom postigli dva gola.

Uspešan je bio i drugi novajlija, Rems, koji je odneo bodove sa Azurne obale, pobedivši Nicu golom Malijca Muse Dumbije, doskorašnjeg fudbalera Rostova, još u drugom minutu. U gostima je slavio i Dižon protiv Monpeljea, a gol za pobedu postigao je Kulibali u 91. minutu. Prethodno je Mendeš doveo domaćina u prednost u 5. minutu, poravnao je Tavareš u 51., a gosti su pre pobedonosnog gola propustili da realizuju i penal.

Jedini uspešni na svom terenu bili su Lil, protiv Rena, bilo je 3:1, iako su prvi poveli gosti preko Grenijea, i Sent Etjen u duelu sa Genganom 2:1, strelci za domaće Kazri i Dioni, a za goste Tiram iz penala.

Od Srba igrao je samo Neven Subotić, svih 90 minuta, u pobedi Sent Etjena. Na klupi su bili Petar Škuletić, nova akvizicija Monpeljea i mladi Arton Zekaj, koji je istina debitovao za Lil, ali je igrao nekoliko desetina sekundi.

Nant – Monako 1:3 (0:0)
Anže – Nim 3:4 (1:1)
Lil – Ren 3:1 (1:1)
Monpelje – Dižon 1:2 (1:0)
Nica – Rems 0:1 (0:1)
Sent Etjen – Gengan 2:1 (1:0)