Rad vezao drugi trijumf, Dinamo četvrti poraz, Proleter i dalje hit

superliga pokrivalica

Odigrane su još četiri utakmice 4. kola Superlige Srbije, a jedini trijumf domaćih ekipa ostvario je Rad.

“Građevinari” su savladali Radnik, vezali drugi uzastopni trijumf i već je zauzeo mesto u gornjoj polovini tabele. Stefan Mihajlović je načeo goste, Perendija povisio rezultat, da bi nakon gola Pantelića kojim je Radnik smanjio na 2:1 povratnik u srpski fudbal Filip Kasalica postigao prvi gol u dresu Rada.

Proleter nastavlja da dokazuje da je hit novog šampionata, a Novosađanima je pobeda nad Napretkom izmakla u četvrtom minutu nadoknade vremena kada je Vukanović doneo bo Kruševljanima. Epitet prijatnog iznenađenja može da ponese i Bačka, koja se protiv Čukaričkog spasila poraza takođe u nadoknadi vremena.

Jedina ekipa bez ijednog osvojenog boda je Dinamo iz Vranja koji je poražen i četvrti put u sezoni, ali se za utehu može pohvaliti prvim postignutim golom. Njegov autor je internacionalac iz Gane Suraka koji je bio precizan sa bele tačke u 87. minutu.

Jedini meč bez golova odigrali su Mačva i Vojvodina, koja još uvek nema pobedu na startu sezone.

Proleter – Napredak 1:1 (1:0)