”Lavovi” i ”sveci” sigurni, Žirondinci kiksnuli [VIDEO]

Nejmar

Odigrane su poslednje tri utakmice prvog kola francuske Lige 1, a na teren su izašli i fudbaleri aktuelnog osvajača svih trofeja u zemlji svetskih prvaka, Pari Sen Žermena.

Parižani nisu imali težak posao protiv Kaena, a nisu previše ni zapinjali. Već u prvom poluvremenu došli su do dva gola prednosti i bukvalno rešili sve dileme, ukoliko je takvo nešto i postojalo. Prvo je Nejmar lako zaobišao golmana gostiju i plasirao loptu u mrežu u 10. minutu, da bi Rabio u 35. na odlično dodavanje Di Marije duplirao vođstvo. Treći gol postigao je mladi Timoti Vea, sin bivšeg fudbalskog asa, a sada predsednika Liberije Žorža Vee. Zanimljivo je da je 18-godišnji fudbaler u igru ušao u 83. a gol je postigao pet minuta kasnije.

Lion je takođe krenuo pobedom. ”Lavovi” su na bivšem Žerlanu slavili sa 2:0 protiv Amijena, a golove su postigli Bertran Traore u prvom, odnosno Memfis Depaj u drugom poluvremenu, posle sjajno izvedenog slobodnog udarca.

Iznenađenje se dogodilo u Bordou, učesnik kvalifikacija za Ligu Evrope poražen je na svom terenu od Strazbura, a velike ”zasluge” za to idu na adresu Brazilca Pabla koji je isključen još u 13. minutu. Sa čovekom manje, Bordo se držao do 68. minuta, kada je Sisoko postigao prvi gol za goste, da bi rezervista Da Kosta, fudbaler sa Zelenortskih Ostrva, u 78. minutu postavio konačan rezultat.

U timu Bordoa svih 90 minuta odigrao je naš mladi reprezentativac Milan Gajić, dok je Stefan Mitrović bio na klupi Strazbura.

Lion – Amijen 2:0 (1:0)
Bordo – Strazbur 0:2 (0:0)
PSŽ – Kaen 3:0 (2:0)