Rodžers Kup: Sjajni Cicipas u finalu

Stefanos Cicipas u finalu Rodžers Kupa

Stefanos Cicipas – Kevin Anderson 2:1 (6:7(4), 6:4, 7:6(7))

Stefanos Cicipas je ostvario još jednu pobedu na Rodžers Kupu u Torontu.

Nakon Damira Džumhura, Dominika Tima, Novaka Đokovića i Aleksandra Zvereva mladi Grk je bio bolji i od Kevina Andersona i plasirao se u finale kanadskog Mastersa. Baš kao u duelu sa Zverevom Cicipas je spasao meč loptu, da bi svoju treću takvu priliku realizovao i ostvario do sada najveći uspeh u karijeri.

U prvom setu nije viđena nijedna brejk lopta, da bi Cicipas u taj-brejku vodio 4:1, a onda neshvatljivo protivniku dozvolio seriju od 6 vezanih poena za vođstvo od 1:0 u setovima.

U drugom setu Grk je oduzeo servis rivalu u trećem gemu, nešto kasnije se suočio sa prve dve brejk lopte za Andersona u meču, ali se izvukao iz te situacije i izjednačio na 1:1. Treći set je bio veoma uzbudljiv, a to se naročito odnosi na taj-brejk.

Cicipas je kod 6:4 propustio dve vezane meč lopte, dozvolio Andersonu da povede sa 7:6 i dođe u situaciju da on ima meč loptu. Međutim sa tri uzastopna poena Cicipas je preokrenuo meč u svoju korist i plasirao se u finale.

Trenutno 27. igrača sveta u finalu očekuje pobednik meča između Rafaela Nadala i Karena Kačanova.