Strašna osveta Bavaraca, prvi trofej za Bajern u sezoni [VIDEO]

Robert Levandovski

Ajntraht – Bajern 0:5 (0:2)
Levandovski 21’, 26’, 54’, Koman 63’, Alkantara 85’

Minhenski Bajern osvojio je prvi pehar u sezoni, koja tek treba da počne. To je sedmi trofej u nemačkom Super kupu za Bavarce, a žrtva je bio osvajač Kupa, Ajtraht iz Frankfurta. Bajern je upravo od Ajntrahta izgubio finale Kupa u maju u Berlinu, a posle te utakmice u Minhen se preselio i trener Frankfurta Niko Kovač, kome je ovo prvi trofej sa Bavarcima.

Utakmica se igrala u gradu na Majni, ali su se ”domaćinski” ponašali gosti iz Minhena. Prvo je Robert Levandovski posle odličnog centaršuta Kimiha sa desne strane, prvi put savladao golmana ”orlova” u 21. minutu, da bi šest minuta kasnije postigao i drugi gol, ovog puta nakon kornera.

Poljak je bio spretan i na početku nastavka, ovog puta na dodavanje Milera, i kompletirao je het trik. Na 4:0 povisiio je Kingsli Koman u 63. minutu, samo nekoliko minuta pošto je ušao u igru.Dvadesetak minuta pre kraja David Abraham, kapiten Ajntrahta, grubim startom je povredio Levandovskog, pa je ovaj morao van igre. Kasnije je povređen bio i Alaba, ali su Bavarci i sa desetoricom bili mnogo bolji, a postigli su još jedan gol, strelac je posle filigrantske akcije bio Alkantara, a u ulozi asistenta bio je Koman.