Levante pevajući iz Sevilje, “nula” na otvaranju sezone

primera logo

Pratite Sportsku centralu na

Počela je španska La liga, siromašnija za Kristijana Ronalda, ali bogatija za mnogo novih igrača, pa ne treba sumnjati u dalju dominaciju španskih klubova u Evropi.

Čast da otvore novu sezonu imali su Đirona i novajlija Valjadolid. Utakmica je završena bez pobednika i bez golova, a mnogo više prilika imali su domaći. Đirona je u prvom poluvremenu imala prilike preko Granela i dva puta preko Garsije, dok je Valjadolid najbliže golu bio u 28. minutu posle udarca Rubena Alkaraza i odbrane golmana Bona. U drugom poluvremenu je Kristijan Stuani mogao da postigne dva gola za Katalonce, u 67. i 73. minutu, ali je oba puta bio neprecizan, pa je Valjadolid odneo veliki bod.

Levante je prošle sezone na jedvite jade izborio opstanak u La ligi, a sada je krenuo pobedom u sevilji nad ekipom Betisa. Tim iz predgrađa Valensije slavio je sa 3:0, prvi gol postigao je Marti Rođer, mada je sav posao završio Hason. Drugi gol, na fenomenalan način, postigao je Hose Morales u 54. minutu nakon solo prodora i preciznog udarca, a isti fudbaler postavio je konačan rezultat u 95. minutu, nakon brzog kontra napada.

Đirona – Valjadolid 0:0

Betis – Levante 0:3 (0:1)