Levante pevajući iz Sevilje, “nula” na otvaranju sezone

primera logo

Počela je španska La liga, siromašnija za Kristijana Ronalda, ali bogatija za mnogo novih igrača, pa ne treba sumnjati u dalju dominaciju španskih klubova u Evropi.

Čast da otvore novu sezonu imali su Đirona i novajlija Valjadolid. Utakmica je završena bez pobednika i bez golova, a mnogo više prilika imali su domaći. Đirona je u prvom poluvremenu imala prilike preko Granela i dva puta preko Garsije, dok je Valjadolid najbliže golu bio u 28. minutu posle udarca Rubena Alkaraza i odbrane golmana Bona. U drugom poluvremenu je Kristijan Stuani mogao da postigne dva gola za Katalonce, u 67. i 73. minutu, ali je oba puta bio neprecizan, pa je Valjadolid odneo veliki bod.

Levante je prošle sezone na jedvite jade izborio opstanak u La ligi, a sada je krenuo pobedom u sevilji nad ekipom Betisa. Tim iz predgrađa Valensije slavio je sa 3:0, prvi gol postigao je Marti Rođer, mada je sav posao završio Hason. Drugi gol, na fenomenalan način, postigao je Hose Morales u 54. minutu nakon solo prodora i preciznog udarca, a isti fudbaler postavio je konačan rezultat u 95. minutu, nakon brzog kontra napada.

Đirona – Valjadolid 0:0

Betis – Levante 0:3 (0:1)