Inter se sapleo na startu, Parma prokockala veliku prednost [VIDEO]

Još četiri utakmice prvog kola Serija A igrane su u nedelju uveče, a na terenima nije bilo srpskih internacionalaca.

Najveće iznenađenje prvog kola priredio je Sasuolo koji je savladao silno pojačani Inter iz Milana. Istina, u sastavu Intera nije bilo Rađe Naingolana, najvećeg pojačanja, a na klupi je ostao hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko, koji je stigao iz Atletika. Jedini gol postigao je najbolji strelac Sasuola Domeniko Berardi iz kaznenog udarca u 27. minutu, a prethodno je Miranda srušio di Frančeska, novog fudbalera Sasuola. Imao je Ineter svoje šanse, a najbolju je u drugom poluvremenu propustio Ikardi, nakon dobrog ubacivanja Ivana Perišića.

Vredne bodove nosi SPAL iz Bolonje, a gol za tri boda na startu prvenstva, postigao je Jasmin Kurtić, posle solo akcije u 71. minutu. Empoli se vratio u Seriju A i odmah pokazao kakve ima ambicije. Slavili su domaći protiv Kaljarija 2:0, a prvi gol je postigao nekadašnji fudbaler Donjeg Srema Rade Krunić. Konačan rezultat postavio je Kaputo na početku drugog poluvremena. Tim sa Sardinije bukvalno nije zapretio nijednom golu domaćina.

Veoma uzbudljivo bilo je u Parmi. Nekadašnji velikan italijanskog fudbala vratio se u elitu posle izbacivanja administrativnim putem nakon tri sezone. Na otvaranju je gostovao Udineze i činilo se da će “plavo-žuti“ upisati prvu pobedu na ogromnu radost svojih navijača. Vodila je Parma 2:0, golovima Roberta Inglezea i Antonina Barilje, međutim, gosti iz Udina su prvo preko Argentinca De Paula iz penala smanjili na 2:1, da bi Seko Fofana, fudbaler iz Obale Slonovače poravnao u 69. minutu.

Dve utakmice ovog kola, Milan – Đenova i Sampdorija – Fiorentina, odložene su zbog tragedije u Đenovi.

Bolonja – SPAL 0:1 (0:0)