Liga šampiona: “Orlovi” nadleteli “Tumbu”, povratak Holanđana

Stadion PAOK-a

Poslednja tri mesta u Ligi šampiona popuniće Crvena zvezda, PSV i Benfika, to je ishod revanš mečeva plej-ofa.

“Filipsovci” nisu imali mnogo problema da se vrate u Ligu šampiona i tako se pridruže Ajaksu koji je to učinio sinoć. Za razliku od prošle sezone, kada su doživeli debakl u kvalifikacija, sada Holanđani imaju dva tima u eliti.

PSV je poveo već u 14. minutu, Luk de Jong je spustio loptu za Stivena Bergvajna, a ovaj je zakucao u mrežu. Već u 36. minutu bilo je 2:0. Strelac je Luk de Jong posle odličnog udarca glavom. Mnogo uzbuđenja nije bilo ni u nastavku, a domaćini su postigli još jedan gol. Učinio je to Meksikanac Lozano u 62. minutu posle solo akcije, a golman Šerbitski je bio nemoćan.

U Solunu potoci suza. PAOK je bio blizu prvog plasmana u grupnu fazu Lige šampiona, doneo je odličnih 1:1 iz Lisabona, a već u 13. minutu srpski reprezentativac Aleksandar Prijović doneo je prednost PAOK-u. Veliki deo posla završio je Maurisio, a centarforu grčkog tima ostao je lakši deo posla, da loptu gurne u mrežu. I to je bilo sve od domaćina. Samo sedam minuta docnije Žardel je odlično skočio i poravnao na 1:1, pa se krenulo od nule, računajući i prvi meč.

Nije mnogo čekalo na novi gol. Paskalakis je napravio prekršaj u kaznenom prostoru, a Feliks Brih pokazao na belu tačku. Neumoljiv je bio Argentinac Eduardo Salvio. Do poluvremena još jedna lopta u mreži PAOK-a. Učinio je to Pici u 39. minutu preciznim udarcem sa petnaestak metara.

Goste je u nastavku čekao rutinski posao, a kada je Salvio realizovao još jedan penal u 50. minutu, koji je skrivio Varela, sve je bilo jasno, u Ligu šampiona ide Benfika.

PSV – BATE 3:0 (2:0) – prvi meč 3:2