Bez golova u duelu dva svetska prvaka

Detalj sa utakmice Nemačka - Francuska

Nemačka – Francuska 0:0

U prvoj utakmici Grupe A, Lige 1 u novoformiranoj Ligi nacija, dva prethodna svetska prvaka igrala su bez golova.

Minhen je bio domaćin okršaja aktuelnog i bivšeg prvaka sveta, Francuske i Nemačke, a završen je nerešenim rezultatom 0:0.

Prvo poluvreme ove utakmice bilo je mnogo slabije od drugog, samo u nekoliko navrata gledaoci na Alijanc areni mogli su da poskoče sa svojih sedišta, zbog uzbuđenja pred mrežama Nojera i Areole. Humels nije dobro zahvatio loptu glavom u 35. minutu, da bi dva minuta kasnije Žiru odlično tukao glavom, ali se istakao Nojer. Do poluvremena dobro je iz slobodnog udarca pokušao Kilijan Mbape, ali je nemački golman opet bio na visini zadatka.

Mnogo više sadržaja bilo je u nastavku, Nemci su bili znatno opasniji, ali je sada zablistao Areola na golu Francuza. Marko Rojs je šutirao pod prečku u 65. minutu, Areola je bio spreman, da bi nešto kasnije uspeo da odbrani i udarac Maca Humelsa, u situaciji jedan na jedan.

Od 75. minuta kreće nova ofanziva “pancera“, šanse se ređaju pred golom “trikolora“, ali nijedna lopta nije završila u mreži. Prvo je Tomas Miler nakon solo akcije poslao loptu u sam ugao, ali Areola, koji je na gol stao umesto kapitena Lorisa, pravi spektakularnu paradu. Izveden je korner posle koga glavom šutira Matijas Ginter, ponovo kao pobednik izlazi Areola. Na kraju iste akcije i Humels želi da postigne gol, pored Areole je to nemoguće.

Finiš je protekao u nešto mirnijoj igri, mada su Francuzi u bukvalno poslednjoj sekundi mogli da iznenade Nojera, ali je ostalo 0:0. U ovoj grupi, pored ove dve selekcije, nalazi se i Holandija, a naredni meč igraju Francuska i Holandija u nedelju 9. septembra.