Japanci okupirali Njujork: Nišikori nakon maratona izbacio Čilića

Kei Nišikori – Marin Čilić 3:2
(2:6, 6:4, 7:6(5), 4:6, 6:4)

Japanski teniser Kei Nišikori savladao je danas Hrvata Marina Čilića rezultatom 3:2 u setovima nakon više od četiri sata igre i tako se plasirao u polufinale Ju-Es opena.

Nakon očajnog početka Japanca, kada mu je Marin Čilić uzeo dva brejka i bez većih muka dobio prvi set, Nišikori se probudio i u nastavku zaigrao mnogo sigurnije.

Iako je Čilić došao do brejka u šestom gemu drugog seta, Nišikori je odmah uzvratio ribrejkom i to sa nulom. Utisak je da je to bio prelomni momenat u preokretu Nišikorija. Od tog momenta, hrvatski teniser pravi neiznuđene greške u seriji i Nišikori dolazi do osvajanja drugog seta sa četiri osvojena gema u nizu.

U trećem setu je japanski teniser uzeo brejk rivalu i to odmah na otvaranju, ali Čilić je vratio brejk što je dovelo do tajbrejka, koji je na kraju pripao Nišikoriju. Japanac je odličnom bekhend paralelom na drugi servis Čilića stigao do osvajanja trećeg seta.

Naredni je potpuno kontrolisao Marin Čilić i zasluženo izjednačio na 2:2 u setovima.

Odlučujući set je sjajno počeo za Nišikorija koji je stigao do ogromnih 4:1. Međutim, Čilić je dobio naredna tri gema i izjednačio rezultat. Taman kada je izgledalo da se Hrvat psihološki vratio, Nišikori je odgovorio i uzeo gem na svoj servis, a potom i brejk za opšte oduševljenje publike.

Tako će Japanci po prvi put u istoriji imati dva predstavnika u polufinalu Ju-Es opena, pošto je u ženskoj konkurenciji to ostvarila Naomi Osaka.

Kei Nišikori čeka boljeg iz duela Đoković – Milman.