Holanđani ipak nedorasli svetskim šampionima, domaćini nastavili savršen učinak [VIDEO]

U današnjem terminu od 20 sati i 45 minuta odigrano je tri susreta u okviru Lige nacija.

Aktuelni svetski šampiona Francuska je na svom nacionalnom stadionu uspela da pobedi Holandiju rezultatom 2:1.

Silovito su počeli domaći kada je Kilijan Mbape već pre isteka prvog minuta igre imao odličnu priliku, ali je dovoljno skoncentrisan na golu ,,lala“ bio Jasper Silesen. Mnogo bolja igra Francuza na startu krunisana je pogotkom u 14. minutu. Blez Matuidi je pronašao Mbapea, a fudbaler Pari Sen Žermena je prosledio loptu u mrežu gostiju sa nekoliko metara.

Francuzi su do kraja prvog poluvremena pritiskali, ali nisu uspeli da dupliraju svoju prednost. Akcija Holanđana u 67. minutu bila je dobitna kombinacija. Dupli pas Memfisa Depaja i Kenija Tetea nakon čega ispala kompletna odbrana ,,trikolora“ što je golom krunisao Rajan Babel. To je bio prvi udarac gostiju u okvir gola Alfonsa Areole.

Konačan rezultat postavio je Olivije Žiru u 75. minutu koji se konačno upisao u strelce, posle nešto manje od godinu dana.

Selekcija Holandije je pokazala da imaju potencijal i da se period tranzicije između dve generacije uskoro završava.

Od ostalih mečeva koji su se odigrali večeras, Lihtenštajn je sa 2:0 bio siguran protiv Gibraltara, a istakao se Denis Salanović koji je postigao pogodak i bio asistent.

Za stoprocentan učinak domaćih timova danas pobrinuli su se Kiprani koji su slavili na svom terenu protiv Slovenije sa 2:1 pogotkom Pjetrosa Sotirua i autogolom Petra Stojanovića u 91. minutu.