PLS: Strašna Inđija, Rajić potopio Bečej, tek drugi bod za “gumare“

Prva liga Srbija

Odigrane su utakmice nedeljnog programa u Prvoj ligi Srbije.

U vojvođanskom derbiju Inđija je ubedljiov savladala TSC iz Bačke Topole i ponovo zasle na vrh tabele. Posle mnogo bolje igre strelci za domaćina bili su Smiljanić i Ivančević u prvom, odnosno Lukić i Badi u drugom poluvremenu.

Ništa manje ubedljivo nije bilo ni Žarkovo, koje je u okršaju novajlija, sa 5:1 slavilo u Bečeju. Domaći su poveli već u 6. minutu golom Dražića, ali je onda usledila surova odmazda. Brzo je poravnao Đorđević, a onda je u drugom poluvremenu gost još četiri puta tresao mrežu Bečeja. Šoršević je to učinio još jednom, a Rajić čak tri puta.

U Kruševcu su igrali Trajal, na čijoj je klupi debitovao novi trener Lazarević, koji je zamenio Gošića, i Metalac iz Gornjeg Milanovca. Gosti su poveli golom Igora Savića, ali je bod, tek drugi u sezoni, domaćim ‘gumarima“ doneo Kamerunac Majkl Valijant, nova akvizicija Trajala.

Komšijski duel odigran je u Užicu, gde je domaća Sloboda ugostila novog člana prvoligaškog karavana, Zlatibor iz Čajetine. Gosti imaju mnogo ozbiljniju ekipu i to su demonstrirali i u ovom meču koji su dobili sa 3:0. Dva gola za goste postigao je Dejan Vidić, a jedan Aleksa Vujić.

Trajal – Metalac 1:1 (0:1)
Bečej – Žarkovo 1:5 (1:1)
Inđija- TSC 4:0 (2:0)
Sloboda – Zlatibor 0:3 (0:2)